Štítek Reklama

Infected Mushroom: Legend of the Black Shawarma

 • Album
cover alba
 • Infected Mushroom Profil

  Legend of the Black Shawarma

  Vyjde 8. 9. 2009 u Perfecto.

  Nová nahrávka elektronického dua Infected Mushroom nazvaná Legend of the Black Shawarma s přehledem strčila do kapsy letošní počiny klasiků žánru Prodigy, Röyksopp, Pet Shop Boys nebo Mobyho a s přehledem aspiruje na taneční desku roku.

  Ne že by Infected Mushroom přišli s něčím převratným či neslýchaným, naopak. V podstatě na celé ploše desky pracují jen s obvyklými hudebními klišé taneční hudby. Ty však dokáží poskládat do sebe s udivující lehkostí a precizností starých řeckých mistrů. Tak především, na rozdíl od předchozích psytrancových desek jako B. P. Empire nebo I’m the Supervisor, se IM konečně posunuli od obvyklého repetitivního tucání k samotným písničkám. Taneční rytmy doplnili metalickou dravostí a energií, že by jim padlí velikáni Prodigy mohli závidět.

  Po vzoru dalších hvězd Chemical Brothers se nebáli občas sáhnout i k world music motivům nebo do dalších nesouvisejících žánrů. Ostatně, první vlaštovky podobných postupů se objevily již na předchozí desce Vicious Delicious (2007), na níž Erez Eisen a Amit Duvdevani použili například hip hopové elementy.

  Naprosto velkolepí jsou Infected Mushrooms při práci s gradací a strukturou skladeb. Legend of the Black Shawarma je inteligentní jízda, jež sympaticky boří hranice žánru a nabízí nadhled, vtip (název desky odkazuje k oblíbeným restauracím kapely) a jinde neslýchanou mladistvou energii. Žádný div, že si parádní mejdan nenechali ujít hostující Jonathan Davis z Korn a Perry Farrell z Jane’s Adiction nebo letos v březnu sto tisíc nadšených fanoušků na Ultra Music Festivalu v Miami.

  Samostatnou kapitolou je vynikající a plný zvuk, který si vzal na starost renomovaný taneční guru Paul Oakenfold. Svoji roli samozřejmě hraje i to, že IM na rozdíl od většiny elektronických kapel nepoužívají MacIntoshe (i náš Jan P. Muchow by mohl vyprávět), ale klasická PC. Deska nemá běžný chladný zvuk jako velká část tanečních nahrávek. A podobných lišáren nabízí Legend… plný košík. Jsou to sice drobnosti, v konečném součtu však tvoří mohutnou sílu, jež Infected Mushroom na Legend of the Black Shawarma posunula do první ligy.

Podívej se na další alba interpreta a rovnou si je poslechni v YouRadiu

Mohlo by tě také zajímat

 • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama