Štítek Reklama

První hoře: Na úpatí - reedice

 • Album
cover alba
 • První hoře

  Na úpatí - reedice

  Vyjde 8. 12. 2012 u Kontra Production.

   

  Skupina První hoře nachystala pro své fanoušky vánoční překvapení v podobě reedice téměř 10 let starého debutového alba Na úpatí

   

  Album, které vyšlo v roce 2003, bylo v posledních letech beznadějně vyprodáno. Nezkrotní avantgardisté se však navzdory znovuvydání debutu do minulosti příliš neohlíží a pilně připravují nové album, ze kterého nedávno uvedli dva pilotní singly „Ikare!“ a „Němohra“. Skladba „Ikare!“ je spíše „popověji“ laděná, v „Němohře“ svůj projev První hoře opět řádně okořenili. Chystané album vyjde během roku 2013 na labelu Kontra Production.

   

  První hoře je už několik let jedna z nejvýraznějších skupin české nezávislé rockové scény. Kapela vyrostla z podhoubí české alternativy a od dob přelomového alba „Lamento“ si svou tvorbou získává operní pěvkyně i metalisty! Skupinu charakterizují energická a spontánní vystoupení a texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy. 

  Zmiňované album „Lamento“ z roku 2008 si vysloužilo žánrovou cenu Anděl za rockovou desku roku a v roce 2011 bylo také oceněno v hudebních cenách Břitva cenou nejvyšší - album desetiletí! 

   

   

Mohlo by tě také zajímat

 • Rychlovka
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama