Štítek Reklama

Recenze

 • 15. 8.2017

  Koule.cz byla na Szigetu. Co jsme tam zažili? motiv článku

  I letos jsme se s Koule.cz vydali na budapešťský festival Sziget. A i letos jsme byli nadšeni.

 • 3. 8.2017

  Recenze na film Dunkerk: Nolan dokáže s kamerou divy motiv článku

  Výbuchy, mrtvoly, zoufalství, beznaděj a boj o holý život. Přesně tohle se dělo na pláži v Dunkerku během 2. světové války. Christopher Nolan nám přináší důvěryhodný náhled do této válečné události ve svém novém snímku Dunkerk. Přečtěte si o něm recenzi od naší Evy.

 • 26. 7.2017

  Viděli jsme film Svět podle Daliborka: Geniální tragikomedie, nebo nepovedený dokument? motiv článku

  Viděli jsme Svět podle Daliborka, nový dokument od režiséra Víta Klusáka. A musíme říct, že je to fakt geniální.

 • 13. 7.2017

  Film, po kterém budete chtít zpátky na stromy: Viděli jsme Válku o planetu opic motiv článku

  Planeta opic patří do zlatého fondu sci-fi. Příběh o inteligentních opicích coby druhu, který zcela nahradí lidské plémě, si vysloužil už mnoho filmových zpracování. Do českých kin nyní vstupuje třetí a poslední díl rebootové série, která před několika lety franšízu doslova vykopala z hrobu.

 • 11. 7.2017

  Viděli jsme snímek Oklamaný: Colin Farrell vs. parta žárlivých blondýn na samotě u lesa. Kdo vyhraje? motiv článku

  Zatímco okolo nich zuří občanská válka, pětice studentek, jedna učitelka a ředitelka dívčího internátu se snaží to nevnímat a žijí izolované od okolního světa. Každodenní život naruší příchod raněného nepřátelského vojáka...

 • 2. 6.2017

  Anthropoid po francouzsku: Viděli jsme film o Heydrichově životě Smrtihlav motiv článku

  Před několika měsíci jsme mohli v kinech vidět koprodukční film o atentátu na Heydricha; Anthropoid. S výrazně vřelým přijetím se britský snímek nesetkal, a tak se oči milovníků historie začaly upínat ke snímku Smrtihlav...

 • 23. 5.2017

  Piráti z Karibiku popáté: Film pro ty, co mají fetiš na Jacka Sparrowa motiv článku

  Když v roce 2003 do kin vplula Černá perla, její kapitán Jack Sparrow a spolu s ním i všichni ostatní Piráti z Karibiku, byl to hit, a to zejména díky osobitému výkonu Johnnyho Deppa v hlavní roli. Letos se s ním v této úloze setkáme už popáté...

 • 18. 5.2017

  Návrat k mimozemským kořenům. Viděli jsme film Vetřelec: Covenant, jaké to bylo? motiv článku

  Pokud vás baví sci-fi filmy, Vetřelce musíte nejen znát, ale i milovat. Jedna z největších klasik žánru se nyní opět vrací na plátna kin, a to s dalším dílem prequelové série, za kterou režisérsky stojí i otec původní jedničky, Ridley Scott.

 • 15. 5.2017

  Lekce historie s filmem Sibiřský deník a 5 podobných filmů, které vás budou bavit víc motiv článku

  Melánie Vanagová měla těžký život. Za druhé světové války ji odtrhli od manžela a spolu se synem ji poslali na Sibiř na dlouhých 16 let. Když se pak dostala zpátky do vlasti, o svých zážitcích napsala knihu a právě jí je inspirován film Sibiřské deníky, který vstupuje do českých kin.

 • 3. 5.2017

  Do kin se řítí Strážci galaxie Vol. 2: Dosahují kvalit jedničky, nebo je to ostuda? motiv článku

  Když se v roce 2014 objevila Marvelovka Strážci galaxie, bylo to jako zjevení; zábavný film s jedinečným soundtrackem se úplně vymykal z komiksového univerza. Nyní se do českých kin chystá pokračování a Koule.cz už měla možnost ho vidět.

 • 25. 4.2017

  Jste závislí na Facebooku? Film The Circle vás z toho rychle vyléčí motiv článku

  Vědět je dobré, ale vědět všechno je lepší. Tak zní jedno z mnoha hesel, co padnou z úst Toma Hankse aka šéfa společnosti The Circle, která sleduje, sdílí a shromažďuje všechno a o všech.

 • 20. 4.2017

  Viděli jsme Přes kosti mrtvých: Jaký je nový film režisérky Hořícího keře? motiv článku

  Uznávaná polská režisérka Agnieszka Holland se českým divákům vryla do paměti především díky třídílné sérii Hořící keř. Její nejnovější film Přes kosti mrtvých byl uveden na Berlinale, kde získal Stříbrného medvěda, a nyní jde do našich kin.

 • 13. 4.2017

  Zašli jsme na vychvalovaný horor Uteč: Ten film rozhodně musíte vidět. Proč? motiv článku

  Ačkoliv u nás bude mít premiéru až 27. dubna, pokud sledujete zahraniční filmové weby, o hororu Jordana Peela Get Out neboli Uteč už jste určitě slyšeli. Na Rotten Tomatoes má 99% hodnocení - a přitom je to jen film o tom, kterak bílá holka přiveze rodičům ukázat přítele černocha.

 • 11. 4.2017

  Vydali jsme se do kina hledat Ztracené město Z. Co jsme objevili? motiv článku

  Stejně jako kdysi britský objevitel Percy Fawcett do amazonské džungle vstoupí 20. dubna do českých kin snímek Ztracené město Z. Tváří se to sice jako další pokus o Indianu Jonese, ale je to právě naopak...

 • 29. 3.2017

  Ghost in the Shell: 5 důvodů, proč to vidět, a 4, proč ne motiv článku

  Ghost in the Shell je kultovní japonská manga, jejíž příběh inspiroval Matrix. Teď jde do kin hraný celovečerák, ve kterém hlavní roli ztvárnila Scarlett Johansson.

 • 22. 3.2017

  Káčin zápisník: Co přinesl Prague Fashion Week + návod na ultimátní trendy look letošního jara motiv článku

  Můj první pražský Fashion Week v kostce: to teda bylo!

 • 8. 3.2017

  Kráska a zvíře: Z pohádkové klasiky je emancipovaný muzikál. Je to dobře, nebo špatně? motiv článku

  Jak říkají slova průvodní písně, ten příběh je starý jako sám čas - takže ho stoprocentně znáte. Disneyho Kráska a zvíře z roku 1991 se letos dočkala hrané verze, jejíž hlavní tváří je Emma Watson v roli Belle. Tahle předělávka mohla vypadat různě, tak jak to nakonec dopadlo?

 • 1. 3.2017

  Logan: Wolverine stárne a už jen nadává. Ale stejně je sexy motiv článku

  Film Logan: Wolverine bude mít oficiální premiéru 2. března 2017. Já jsem ho už viděla a teď vám napíšu, jestli má smysl na něj do kina jít.

 • 27. 2.2017

  La La Land vs. staré, dobré hollywoodské klasiky. Co je lepší? motiv článku

  La La Land dostal čtrnáct nominací na Oscara, a tak jsem se rozhodla, že se na snímek podívám. Byla jsem zvědavá, proč mu filmová akademie tak fandí. A byla jsem nadšená! Konečně něco, co mě i přes mou cynickou povahu upřímně dojalo. Neubránila jsem se ale otázce – vážně je to tak dobrý film, aby se nominacemi vyrovnal Titaniku?

 • 15. 2.2017

  Recenze: Kapela Rybičky48 přivedla Karlovy Vary do varu motiv článku

  Při příchodu do prostor Lidového domu v Karlových Varech jsem si nepřipadala, že jsem nepřišla na koncert, ale spíše na výprodej levného textilu. To se ale krátce na to změnilo a s přicházejícími dalšími fanoušky a ztlumením osvětlení již atmosféra nepůsobila jako bazarový výprodej oblečení, ale byla zcela koncertní.

 • 13. 2.2017

  Recenze koncertu: Apocalyptica s covery opět zabodovala motiv článku

  Hudební skupina Apocalyptica letos zase dorazila na česká pódia v rámci svého evropského turné. Letos nám ale vyrazila dech. Přijela oslavit dvacáté výročí svého průlomového alba Plays Metallica By Four Cellos, které je celé složené ze známých coverů od legendární Metallica. Finští virtuosové tentokrát koncertovali v Praze hned třikrát ve dvou dnech, 11. a 12. února. V plánu mají ještě se svými violoncelly roztrhat pódium ve Zlíně 19. února. Koule.cz vám přináší aktuální hodnocení z pražského koncertu.

 • 8. 2.2017

  Viděli jsme Padesát odstínů temnoty: Je to ještě horší, než jste si mysleli motiv článku

  Film Padesát odstínů temnoty jde právě do kin. My jsme ho už viděli a přinášíme vám čerstvou recenzi. Je ještě horší než předchozích Padesát odstínů šedi!

 • 23. 1.2017

  Viděli jsme La la land. Jaké to je? motiv článku

  Jaký je film La la land, o kterém kritici básní? Je vážně tak skvělý?

 • 20. 1.2017

  Nový seriál Taboo: Stojí za to se na něj dívat? motiv článku

  HBO vysílá nový seriál Taboo. Má cenu se na něj dívat?

 • 10. 1.2017

  Přistoupili? Film, ve kterém možná najdete svou cestu motiv článku

  Kolikrát jste už v životě jeli vlakem a pozorovali lidi kolem sebe - v kupé, na chodbě, nastupující, vystupující? Přemýšleli jste o tom, co dělají, jací jsou, kam jedou, proč tam jedou?

 • 14. 12.2016

  Recenze: Divadelní Amadeus vás nenechá chladnými motiv článku

  Divadelní inscenace slavného filmu Miloše Formana vás nadchne, i když divadlo dvakrát nemusíte, a nebudete v ději ztraceni, ani když jste oscarový snímek neviděli. A to se vyplatí!

 • 10. 12.2016

  Recenze: Krysař v divadle stojí za to motiv článku

  Kupecké město Hameln, v něm jeho obyvatelé a kromě nich krysy. Moře krys, které všude lezou, všechno sní, roznášejí nemoci. Je jich více a více, jsou větší a větší. Jediný, kdo může městu pomoci, je Krysař…

 • 18. 11.2016

  Anděl Páně 2: Toho si zamilujete čistou láskou! (recenze) motiv článku

  Pokračování úspěšné pohádky s názvem Anděl Páně 2 bude mít sice premiéru v kinech až 1. prosince, ale první projekce probíhaly už v tomto týdnu. My jsme se na ni byli podívat a tady jsou naše dojmy.

 • 5. 10.2016

  Čtenář Koule.cz nám zaslal recenzi, přečtěte si ji i vy! motiv článku

  O koncertním debutu kapely Lady Praga jsem se dozvěděl tak nějak náhodou, prostřednictvím komunity kolem hudebního klubu Jižák. Ten byl nedávno přejmenován z původního názvu Zkušebny Praha a dle mého názoru to byl krok správným směrem. Původní název „Zkušebny“ ve mně evokoval pocit, že se bude jednat o první veřejné hudební pokusy, zhruba měsíc zkoušejících kapel. A to není případ Lady Praga, jak jsem se mohl následně přesvědčit.

 • 26. 7.2016

  Chcete se divadelně pobavit? Vyrazte do Plzně motiv článku

  Divadla mají sice stále ještě divadelní prázdniny, ale to neznamená, že by se vůbec nehrálo. Například Plzeň, tam probíhá již 9. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem, v rámci něhož jsme navštívili představení Prokletí rodu baskervillů aneb Pozor, zlý pes! A můžeme s klidným svědomím říct, že se jednalo o jednu z nejlepších her, které jsme kdy viděli.

 • 30. 3.2016

  Recenze na film Já, Olga Hepnarová: Tvůrci se se svým úkolem poprali skvěle motiv článku

  Olga Hepnarová je nepochybně negativně fascinující postava českých dějin. Její jméno si vybaví kdekdo, její čin téměř každý, a pokud člověk tenkrát žil, jistě nedostane z hlavy ani pohled do jejích očí, jež ho z médií sledoval. Její příběh nejspíš fascinoval i Tomáše Weinreba, který skoro dekádu žije v pomyslné přítomnosti Hepnarové – věnoval se jí (konkrétně jejímu příteli) už ve svém dokumentu zakončujícím FAMU a takřka od té doby se se svým kamarádem a kolegou Petrem Kazdou pokoušejí přivést k životu celovečerní film o poslední ženě popravené v Československu. Přečtěte si recenzi na snímek Já, Olga Hepnarová od Martina Svobody.

 • 26. 3.2016

  Recenze: Batman vs. Superman není chytrý ani zábavný film, přestože je v něm všechno a ještě víc motiv článku

  Nejdřív byl svět nadšený ze skutečnosti, že se dvě komiksové ikony konečně střetnou na plátně. Pak začala bobtnat nedůvěra s vypouštěním dalších a dalších upoutávek, které vypadaly hůř a hůř, aby první diváci, když vyšli z premiéry, opět přiživili naději, prý že film je skvělý. Chtěli jsme tomu věřit tak moc, že jsme ignorovali, že na premiéře jsou nadšení všichni a vždy, protože jsou prostě rádi, že tam jsou. První kritické i divácké reakce z dalších projekcí už každopádně srazily Zacka Snydera ještě níž, než kdokoliv čekal, a z Batman vs. Superman bude jeden z nejvysmívanějších filmů roku. Právem. Přečtěte si recenzi Martina Svobody.

 • 26. 2.2016

  Recenze na film Bohové Egypta: Dlouho už tu nebyl film, který by vizuálně natolik házel za hlavu „realitu“ a budoval bezbřehý fantasy svět motiv článku

  Při pohledu na snímek Bohové Egypta je snadné propadnout automatickému odporu. Digitální postavičky ve směšně megalomanských kulisách, klišé nad klišé, upoutávky působí jako něco zcela dětinsky tupého. Američané zase v barbarském blockbusteru znásilnili cizí kulturu! Jenže na druhou stranu, v době rádoby hlubokého mainstreamu, kdy si každá blbina hraje na temnotu a psychologickou hloubku, se může jevit naivní pseudobáje jako milé osvěžení. Přečtěte si recenzi Martina Svobody.

 • 18. 2.2016

  Recenze: Zoolander 2 je křečovitě nevtipný, odhadnutelný, bez tempa a bez originality motiv článku

  První Zoolander přišel v roce 2001 do amerických kin těsně po 11. září. Distributor samozřejmě nemohl tušit, co se v té době bude v zemi řešit, a nezareagoval dost rychle, aby premiéru včas posunul na pozdější dobu. V důsledku tedy přišlo poměrně málo lidí a o pokračováních nemohla být řeč. Až v následujících patnácti letech se film o směšně nádherném modelu Derekovi a jeho neuvěřitelně žhavému kamarádu Jeníčkovi dočkal kultovního statusu. A protože Ben Stiller nemá do čeho píchnout, řekl si, že přece jenom svolá starý tým opět dohromady. Přečtěte si recenzi na Zoolander 2 Martina Svobody.

 • 11. 2.2016

  Recenze: Deadpool útočí především na dvanáctileté kluky motiv článku

  Deadpool je svérázný komiksový hrdina ze světa X-Menů a nově i svérázný komiksový film. Ryan Reynolds si ho doslova vydupal ze země, ale od Foxů získal na sólovku brutálního přisprostlého maniaka jen 50 milionů dolarů, což jsou dnes skutečné drobné, za něž by málokdo řekl, že jde komiks natočit. A on je svěřil debutujícímu režiséru Timu Millerovi. Přečtěte si recenzi Martina Svobody.

 • 15. 1.2016

  Recenze na Kamenný most: Vnitřní monology Hanáka tomu daly šťávu motiv článku

  V kinech běží režisérská verze Kamenného mostu Tomáše Vorla. Přečtěte si recenzi Michaely Vrané.

 • 14. 1.2016

  Recenze na Revenant: DiCapriův nadherecký nadfilm obtěžuje svou dokonalostí motiv článku

  I kdybyste o DiCapriovi nevěděli nic jiného, jeho věčný souboj s Akademií se k vám už určitě donesl. Proč mu ti staří páprdové nechtějí dát Oscara? Není to jeho věkem, oceňují i mladší herce, a rozhodně to není nedostatkem oscarových výkonů. Jde o podivný komplot? Pravděpodobně ne, pravděpodobně jde skutečně jen o náhodu, kdy se prostě proti Leovi vždy postavil někdo, kdo předvedl mediálně vděčnější, tudíž Oscara hodnější divadlo. Přečtěte si recenzi na jeho nejnovější film Revenant od Martina Svobody.

 • 1. 1.2016

  Recenze: Rocky se možná opět prohuhlá k Oscarovi. Po čtyřiceti letech motiv článku

  Málokterá série zažila takové výkyvy jako Rocky. První díl vyhrál v roce 1976 Oscara jako nejlepší film, aby začal příběh italského hřebce postupně béčkovatět až ke kouzelným dobám Eye of Tiger. Ve čtyřce už nasákl osmdesátkami natolik, že neměl hrdinný boxer problém vlastnoručně porazit sovětský komunismus. Sly Stallone si ale v devadesátých letech všimnul další změny kurzu a sérii navrátil blíž realismu. Završil ji dílem Rocky Balboa z roku 2006, v němž rozbitý starý muž ještě naposledy vstoupil do ringu s nasazenými rukavicemi, aby ukázal, že do starého železa sice patří, ale že i staré železo má něco do sebe...

 • 3. 12.2015

  Recenze na film Malý princ: Zdálo se, že neuškodí křičet na poplach. Naštěstí zbytečně motiv článku

  Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho bývá považován za jednu z nejlepších knih dvacátého století. Ačkoliv určen dětem, platí, že čím je člověk starší a moudřejší, tím víc se musí jemné práci s emocemi slavného letce obdivovat. Nic proti Marku Osborneovi, režisérovi svým způsobem skvělé Kung-fu pandy, ale jakmile se francouzští producenti rozhodli svůj národní poklad svěřit jemu, zdálo se, že neuškodí křičet na poplach. Naštěstí zbytečně.

 • 14. 11.2015

  Recenze na Stevea Jobse: Vizionář z Applu postupně odhaluje svou lidskost motiv článku

  Máme tu čtyři jména, o úrovni jejichž brilance je vždy zábavné se dohadovat. Dannyho Boylea, režiséra kultovního Trainspottingu a nedoceněného audiovizuálního opusu Sunshine, Aarona Sorkina, scenáristu The Social Network nebo Moneyeballu, jehož pověst nabývá kladných konotací takřka každou vteřinou, Michaela Fassbendera s hereckým charismatem, jímž si získal davy příznivců třeba v X-Menech, A v neposlední řadě Steva Jobse, o němž výše zmiňovaní natočili strhující snímek. Přečtěte si recenzi Martina Svobody.

 • 9. 11.2015

  Madonna zářila v Praze: Přečtěte si recenzi na její koncert motiv článku

  Americká popová ikona věnovala dva koncerty ze svého světového turné Praze. Jak to vypadalo? Přečtěte si recenzi Michaely Vrané.

 • 29. 10.2015

  Recenze: Soudržnost jinak skvěle zrežírovaného Sicaria poměrně skřípe motiv článku

  „Nic z toho, co uvidíš, nebudeš chápat. Až na konci ti to začne dávat smysl.“ Tak vítá podivný spolupracovník CIA s nejasnými motivacemi Benicio Del Toro v Mexiku vyšetřovatelku Emily Blunt, jež je na stopě drogového kartelu, který už v USA spáchal pár hromadných vražd, a kdo ví, co všechno má ještě v plánu. Přečtěte si recenzi Martina Svobody.

 • 29. 10.2015

  Kryštof vybarvili O2 Arenu. Jejich Srdcebeat ale tepal jen slabě motiv článku

  Richard Krajčo a jeho kapela si na Srdcebeat Tour splnili sen. Rozhodně ale ještě mají kam stoupat. Přečtěte si recenzi Ondřeje Těšínského na koncert.

 • 21. 10.2015

  Recenze na CD skupiny Čistírna pokaždé jinak: Texty vám mohou někdy připomínat vtipné absurdní drama motiv článku

  Čistírna – místo, kam chodíte, když potřebujete vyčistit oblek, šaty nebo cokoliv jiného. Ovšem není čistírna jako čistírna. Čistírna pokaždé jinak svým způsobem taky čistí, ale můžeme říci, že poslechem duši svých fanoušků. Jedná se totiž o teplickou kapelu, která byla založena koncem 90. let. U jejího zrodu stál baskytarista Pavel Chroust Votický. Původními členy pak byli Pepa Pondělík (trubka, zpěv), Zorka Veselá (saxofon, zpěv), Eda Nekvasil (bicí) a Martin Herbst (kytara). A proč Pokaždé jinak? Přečtěte si recenzi Adély Špulkové.

 • 20. 10.2015

  Recenze a galerie: SIGNAL festival - velké očekávání a velké zklamání. Čtěte proč motiv článku

  Uplynulý víkend rozzářil Prahu unikátní festival světla. Na třetí ročník nejnavštěvovanější akce u nás se někteří těšili snad celý rok. A jak to nakonec dopadlo? Přečtěte si recenzi Barbory Jůzové.

 • 17. 10.2015

  Recenze na Miley Cyrus a její CD Her Dead Petz: Na tomto albu jde především o hudbu, experimentování a upřímné texty motiv článku

  Album Miley Cyrus & Her Dead Petz je již pátým studiovým albem této americké zpěvačky. Její předchozí album Bangerz, které vyšlo v roce 2013, se od tohoto v mnohém liší, největší rozdíl bude asi v produkci, které se ujali lidé ze zpěvaččina okolí, a toto album nevyšlo pod žádným velkým vydavatelstvím, vyšlo přímo pod Smiley Miley Inc. Přečtěte si recenzi Julie Kročové.

 • 12. 10.2015

  Recenze na koncert Apocalyptiky: Zahráli i českou hymnu a to všechny dostalo motiv článku

  Skupina Apocalyptica zavítala 10. října 2015 do pražského Fóra Karlín. Přijela představit svou novou desku Shadowmaker. Již tradičně si s sebou přivezla hosta, tentokrát vokalistu ze skupiny Scars on Brodway, Frankyho Pereze. Jako předkapela vystoupila skupina Tracer z Austrálie.

 • 11. 10.2015

  Recenze na Pana: Umí létat a když bude fetovat vílí prach, zůstane navždy fit motiv článku

  Petr Pan je v angloamerickém prostředí nepochybně jedním z vůbec nejznámějších dětských příběhů. James Matthew Barrie v něm dal na začátku dvacátého století vzniknout chlapci, který v Zemi Nezemi zůstává navždy mladý, bojuje proti pirátům, indiánům a zažívá všemožná dobrodružství. Časem se do děje dostala i víla Zvonilka a především dívka Wendy, aby se zformoval do podoby, v jaké ho dnes známe z desítek filmových adaptací, divadelních her, muzikálů... Nově se Hollywood pokouší odvyprávět, jak se Petr do pohádkové země vlastně dostal. Přečtěte si recenzi na Pana od Martina Svobody.

 • 11. 10.2015

  Zeptej se táty: Divadelní hra, která vám možná dá odpověď motiv článku

  Emile, Kateřino, Hansi - co pro vás znamená smrt? Konec člověka! Co pro vás znamená víra? Umýt mu každý den dvakrát zadek a vyprat posrané prostěradlo, to je víra. Nevíte? Toto je jen zlomek replik, které bylo možné 30. září 2015 slyšet v experimentálním prostoru NoD, kde měla premiéru autorská divadelní inscenace s názvem Zeptej se táty zpracovaná na motivy stejnojmenné knihy Jana Balabána.

 • 5. 10.2015

  Recenze na Muže na laně: Budete mít problém nechtít mu vrazit facku motiv článku

  Podobně jako Ridley Scott, i Robert Zemeckis, režisér notoricky známého Forresta Gumpa nebo série Návrat do budoucnosti, zřejmě v poslední době prošel značnou sebereflexí a pochopil, že jím nabraný směr z něj dělal tak trochu terč posměchu. Jeho lpění na CGI animovaných velkofilmech za stovky milionů dolarů, jež zabíjela už nedostatečně vyvinutá technologie, ostatně zasadil ránu z milosti James Cameron, když svým jediným comebackem, Avatarem, vysoce převýšil vše, co Zemeckis během Polárního expresu, Beowulfa a Vánoční koledy marně budoval. Tedy... pro úplnost: Zemeckis byl studiem od své animátorské divize násilně odstaven, protože už ho producenti měli trochu dost, takže ona změna kurzu je maličko vynucená. Ale rozhodně chvályhodná. Přečtěte si recenzi na film Muž na laně Martina Svobody.

 • 30. 9.2015

  Recenze: Muzikál Romeo a Julie příjemně překvapil motiv článku

  Pokud přemýšlíte nad tím, jestli zajít do Fora Karlín na muzikál Romeo a Julie, nebo ne, neváhejte a jděte. Peněz za lístky nebudete litovat!

 • 29. 9.2015

  Recenze filmu Marťan: Mattu Damonovi má smysl fandit motiv článku

  Na Ridleyho Scotta nebyl v posledních letech pěkný pohled. Stárnoucí režisér sice v každém svém filmu potvrzoval řemeslnou zručnost, výběr scénářů ale tvůrce kultů jako Vetřelec nebo Blade Runner srážel pod úroveň, jakou by měl při síle svého jména udržovat se zavřenýma očima...

 • 29. 9.2015

  Recenze na nové CD Please The Trees: Havelka a spol. vsadili na upřímný ryzí rock motiv článku

  Nejprve si pro nezasvěcené jen v rychlosti zopakujeme noticku, která proběhla veškerými hudební weby a časopisy: Please The Trees se vydali potřetí hrát do Spojených států a když se jim v turné objevila neplánovaná díra, rozhodli se ji vyplnit nahráním písní v detroitském studiu High Bias. Nahrávka se ukázala být natolik povedená, že vzniklo celé album. Přečtěte si teď recenzi Vojtěcha Landy.

 • 28. 9.2015

  Recenze: David Gilmour chřestí zámky a srší nápady motiv článku

  Jeden z největších muzikantů 20. století je zpět a dokazuje, že stále patří na pódia zaplněných stadionů. Kdepak staré železo, David Gilmour má mladší generace hudebníků ještě co naučit. Přečtěte si recenzi Davida P. Stefanoviče.

 • 22. 9.2015

  Nový film Everest: Některé stereotypy prostě platí motiv článku

  Určitě si pamatujete ze svého posledního výletu na Sněžku, že když si krutá velehora usmyslí vás potrápit, nemáte proti ní šanci. Něco podobného zažilo i pár skupin amatérů, jež se v roce 1996 pokusili zdolat Mount Everest. A protože o tom teď v Hollywoodu natočili film, asi tušíte, že ne každý z toho vyšel živý. Přečtěte si recenzi na snímek Martina Svobody.

 • 22. 9.2015

  Akustičtí Chinaski: Koncert, který stál za to motiv článku

  Kapela Chinaski vystoupila akusticky. A my jsme u toho nemohli chybět.

 • 22. 9.2015

  Recenze výstavy Skvělý nový svět: Lehká deprese, která vám prospěje motiv článku

  Je to skvělé, je to nové a je to v DOXu. Co je to? Čerstvá výstava Skvělý nový svět, kterou můžete aktuálně navštívit v pražském Centru současného umění. Místo naplněného pocitu z hezkého umění si spíš odnesete úzkost a depresi nad stavem dnešního světa, ale o to víc za to Skvělý nový svět stojí.

 • 21. 9.2015

  Přízrak Londýna: Nosková uchvátila hlasem motiv článku

  Byli jsme se podívat na muzikálu Přízrak Londýna v pražském Divadle Hybernia. A málem jsme odpadli ze zpěvačky Michaely Noskové!

 • 21. 9.2015

  Proč dál?: Představení, které vás přiměje k zamyšlení motiv článku

  Beznaděj, problémy, zklamání, deprese, strach, ztráta iluzí, neporozumění a položíte si otázku: Proč dál? Proč žít dál? Proč tohle snášet? Zabiji se, to bude jediné řešení. Opravdu? Problematika sebevražd rozhodně není výdobytkem dnešní doby, lidé se s ní potýkají již od dob starověku. Jak těžké rozhodnutí to musí pro sebevraha být? Jak těžké musí být pro jeho rodinu, přátele, okolí se s tím vyrovnat? Na to se těžce hledá odpověď. Je to téma, o kterém se tolik nemluví, a přitom někdy stačí málo, aby se to nemuselo stát. Na dobrovolný odchod ze světa je zaměřeno představení nesoucí název Proč dál? společnosti Spielraum Kollektiv v režii Lindy Straub, které mělo premiéru 10. září v rámci Světového dne prevence sebevražd.

 • 21. 9.2015

  Koncert našich hiphopových legend: Rapmasters dali všem na zadek! motiv článku

  Jak má vypadat správný koncert? To předvedli Rapmasters!

 • 18. 9.2015

  Recenze filmu Love: Nuda, kterou nezachránila ani zoufalá snaha o soft porno motiv článku

  V kinech právě běží novinka Gaspara Noého s názvem Love. Co si pro nás režisér připravil?

 • 17. 9.2015

  Recenze: Gangster Ka neurazí, ale ani nenadchne motiv článku

  V kinech momentálně lidi hodně chodí na film Gangster Ka. Má ale vůbec smysl platit za lístky na tento snímek?

 • 4. 9.2015

  Recenze: Sinister 2 zklamal motiv článku

  Redaktorka Koule.cz Michaela Vraná se byla podívat na předpremiéře filmu Sinister 2. Přečtěte si její recenzi.

 • 27. 8.2015

  Kulturní tip: Vyrazte na koncert, který pohladí vaši duši motiv článku

  26. srpna 2015, Valdštejnská zahrada, 17 hodin, noblesa, vstup volný a dohromady to znamenalo jediné - koncert s názvem Nejen filmová hudba ve Valdštejnské zahradě v podání Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Zkratka FOK představuje počáteční písmena slov Film-Opera-Koncert, což byla programová náplň od jeho založení v roce 1934. Orchestr tak prezentuje jeden z pilířů pražského, ale troufáme si říci i republikového kulturního dění.

 • 27. 8.2015

  Recenze VOSTO5: Skvělé prostředí, bezvadné herecké výkony, geniálně zasazené hlášky motiv článku

  „Jmenuji se Eda, je mi 28 let a není to dobrý.” "Česká republika - země Evropské unie. Spolková republika Německo - země Evropské unie. Španělské království - země Evropské unie." "Volající: „Dobrý den, to jsem já.” Moderátor: „Zřejmě ano.”" Přečtěte si recenzi na divadlo od Adély Špulkové.

 • 11. 8.2015

  Sziget 2015 I.: Robbie Williams je Pan bavič. EXKLUZIVNÍ FOTKY motiv článku

  „Těm, kterým ještě není třicet, dovolte mi se představit: jmenuji se Robbie Williams a byl jsem populární v devadesátých letech. Nejdříve jsem zpíval s jednou chlapeckou kapelou, pak jsem musel jít na odvykačku, ztloustnul jsem, byl v pohodě, pak jsem znova začal brát drogy, léčil se, ztloustnul, dostal se z toho, a pak jsem napsal hit Angels.“ Přesně tento muž nás s aktuálním turné letos minul, proto jsme za ním vyrazili do Maďarska.

 • 7. 8.2015

  Monikino Kino: Mrkněte se na fotoreport z koncertu motiv článku

  Monikino Kino ve čtvrtek vystoupili v Cargo Gallery, která je zajímavá tím, že je na lodi. Tady máte fotoreport.

 • 6. 8.2015

  Recenze: Nesmrtelnému ke konci mizí tempo motiv článku

  Režisér indického původu Tarsem Singh to s diváky nemá lehké. Často se shodnou, že má jedinečný vizuální cit, ale většina z nich by řekla, že jeho filmy nejsou moc dobré. Že jsou samoúčelné a banální, nebo přímo hloupé. Často se reakce na něj blíží výsměchu. Tvůrce Cely, Pádu nebo Sněhurky s Julií Roberts se ale nevzdává a nabízí další kousek s názvem Nesmrtelný, aby své ve skutečnosti velmi chytré a důmyslné vize zkusil tentokrát obhájit.

 • 20. 6.2015

  Vladimír Mišík dostal pod stromeček povedenou desku coververzí motiv článku

  Dvaadvacet umělců, s jedinou výjimkou o generaci či více mladších, nahrálo jednadvacítku písniček Vladimíra Mišíka. Díky péči vydavatelství Indies tak vznikla bohatá sbírka dokumentující, že zajímavých skupin je v Česku spousta. Ještě výrazněji však ukazuje, že Vladimír Mišík je tu jen jeden.

 • 19. 6.2015

  G-funkový král Snoop Dogg se rozpustil v beatech Pharrella Williamse motiv článku

  Když Snoop Dogg opustil alterega Snoopa Liona a Snoopzillu, hiphopoví fanoušci se začali těšit na jeho návrat k g-funkové klasice. Informace, že celé album bude produkovat Pharrell Williams, s nímž vznikly rapperovy největší hity, pak měla být zárukou toho, že Bush se stane nahrávkou roku. Jenomže nestane.

 • 18. 6.2015

  Zázrační alt-J v Praze ukázali, co všechno se dá udělat s hudbou motiv článku

  Ani efektní světla, působivé projekce nebo povedený útržek písničky 4x4 od Miley Cyrus nebylo to, čeho si na včerejším prvním českém koncertě skupiny alt-J ve Žlutých lázních fanoušci nejvíc cenili. Alt-J jsou totiž - kromě chytlavé zvukohry - sympatičtí hlavně svým nenuceným vystupováním.

 • 15. 6.2015

  Franz Ferdinand a Sparks: Hudební manželství, které spokojeně vrní motiv článku

  Člověk, a dokonce i muzikant! je tvor společenský. Bratři Maelovi z americké kapely Sparks, která funguje od začátku 70. let, se cítili poněkud sami, a tak vytočili číslo indie rockerů Franz Ferdinand. Šestice se dohodla a vytvořila společnou kapelu, během dvou týdnů natočila desku a pohádky je… začátek. FFS, jak se společně jmenují, vypráví zábavný hudební příběh plný vtipu a ironie.

 • 13. 6.2015

  Narozeninový koncert ukázal, jak je důležité míti Filipa (Topola) motiv článku

  Koncert uspořádaný v Divadle Archa k nedožitým 50. narozeninám Filipa Topol ukázal, jak těžké je zahrát jeho písničky tak, aby nepůsobily jako další z řady coververzí pro krácení dlouhé chvíle.

 • 12. 6.2015

  Jurský svět: Atrakce, kterou je radost navštívit motiv článku

  Přemýšlíte, jestli vyrazit na film Jurský svět, další pokračování Jurského parku? Dejte mu šanci. V ranku letních blockbusterů pro celou rodinu je to podle nás nejsilnější letošní zářez.

 • 12. 6.2015

  Adam Lambert o něco víc tančí. A skoro vůbec neškobrtá motiv článku

  Adam Lambert je příklad toho, že nemusíte být ve všem první, abyste byli v něčem nejlepší. Na špičce mužského poprocku se drží už několik let a při poslechu aktuální třetí desky The Original High, která se zase povedla, se není čemu divit.

 • 5. 6.2015

  Fotoreport: David Koller pokřtil zlatou desku ČeskosLOVEnsko motiv článku

  Se speciálním světelným designem za zády a s hosty, mezi kterými byl například předskakující Peter Aristone, spoluhráč z dávných časů Michal Ambrož nebo textařka Mirka Ábelová, pokřtil včera David Koller v pražském Foru Karlín svou březnovou (a už zlatou) desku ČeslosLOVENsko. Kromě nových písniček zahrál Koller s kapelou - na pódiu byly v jednu dobu i tři bubeníci - ty starší z dob Jasné Páky nebo Lucie; a byly to právě ony, u kterých publikum, jemuž poslech komplikoval problematický zvuk, nejvíc ožívalo. Podívejte se na fotoreport.

 • 30. 5.2015

  Dítě číslo 44 pro působivou depresi ignoruje historii i logiku motiv článku

  Kvůli tomuhle se zavíralo Metro? stěžoval si u závěrečných titulků kolega ve vzpomínce na medializovanou kauzu z doby před pár měsíci, kdy kvůli natáčení filmu Dítě číslo 44 nefungovaly stanice pražské podzemky. Tehdy se dalo hezky nadávat na Američany, ti smířlivější si řekli, že když se snímek povede, stály komplikace za to. Jenomže - nestály.

 • 29. 5.2015

  Zruční řemeslníci Beatsteaks osprchovali Music Bar motiv článku

  Němečtí alternativní rockeři Beatsteaks se v tuzemsku naposledy otočili před čtyřmi lety. Prakticky každá jejich návštěva znamená dvě věci - propocená trika a vyřvané hlasivky. V tomhle ohledu nezklamal ani čtvrteční pražský koncert. Vielen Dank!

 • 28. 5.2015

  Woody Allen hudebního světa? Přeci skupina Hot Chip! motiv článku

  Stará dobrá kvalita znovu zasahuje. Deska Why Make Sense? skupiny Hot Chip je pestrá, zábavná a na koncertech by se mohla líbit i Woody Allenovi, kterému je kapela tak trochu podobná.

 • 25. 5.2015

  Faith No More jsou zpět s deskou skvělou jako nikdy před tím motiv článku

  Všechno zlé je k něčemu dobré. Kdyby před třemi lety neodfouknul na královéhradeckém letišti vichr koncert Faith No More, čeští fandové by pravděpodobně letos v červnu neměli možnost slyšet písničky z výborné nové desky Sol Invictus.

 • 23. 5.2015

  Foxygen dali Praze zážitek, ze kterého se bude vzpamatovávat týden motiv článku

  Určitě jste se i vy někdy nachomýtli k nějakému koncertu, u kterého jste si říkali: „Kde to sakra jsem?“. Tak třeba včera v MeetFactory tuhle otázku vyvolalo americké duo Foxygen. Na aktuální desce se spíše kamarádí s noise, mají ale úžasné melodické cítění a na světélky a květinami zalitém pódiu věnovali divákům zážitek, ze kterého se všichni budou vzpamatovávat ještě minimálně týden.

 • 21. 5.2015

  Líbezný hlas, zevnějšek jako kluk. Princess Chelsea je královna nejistoty motiv článku

  Kdo nebo co je Princess Chelsea zač? Ani po včerejším koncertě nevíme. Novozélandská hudebnice Chelsea Nikkel balancuje mezi dvěma typickými podobami puberťačky - internetovou sladkou holčičkou s copy a jejím protipólem s volným trikem a kalhotami z pódia Paláce Akropolis.

 • 20. 5.2015

  Mayen: Šest odstínů melancholie na cestě do rodného města motiv článku

  Šest zasněných skladeb, vzpomínky, plány, útržky dějů. Dreampop na trase Praha - rodné město. Písničkář Mayen vydal s nově postavenou kapelou pozoruhodné EP Elegy, které se vymyká svou jemností a bezděčností. Koncertní křest proběhne 23. května v pražském klubu Basement.

 • 18. 5.2015

  David Duchovny nazpíval sympatického průvodce po americké hudbě motiv článku

  Z herce Davida Duchovného se stal renesanční člověk, který hraje, píše i zpívá. Jeho letošní debutové album Hell Or Highwater není nic, co bychom - a navíc v lepších variantách - neslyšeli dřív. Na těch dvanácti písních je ale něco neodolatelně poctivého. Něco, co si vás získá stejně jako šibalský pohled Duchovného alias Hanka Moodyho v seriálu Californication.

 • 14. 5.2015

  Šílený Max: Když dvouhodinový masakr zabíjí to, co je na filmu skvělé motiv článku

  Je to opravdu šílené. Sedmdesátiletý režisér George Miller se po kariéře čítající Prasátko Babe a roztančeného tučňáka Happy Feet vrátil k pradávné kultové klasice a oživil Šíleného Maxe. Ještě před premiérou recenzenti tohle napůl pokračování, napůl reboot označovali nejen za akční film roku, ale možná rovnou celé dekády. Absolutními hodnoceními se to jenom hemží, diváci jsou natěšení. Moc krásné, aby to byla pravda? Ano i ne.

 • 9. 5.2015

  Django Django zvou na výlet do vesmíru i domorodé vesnice motiv článku

  Baskytarista Jimmy se zasnoubil, bubeník a producent založil label, klávesista koupil dům, oženil se a stal se otcem. K natáčení nového alba Born Under Saturn si pořídili lepší aparát než prvně použitý padesátilibrový mikrofon a zvukově se posunuli z ložnice na pódia. Samé dobré zprávy provázely skupinu Django Django před vydáním studiové dvojky - a skrze album je víceméně předávají dál.

 • 8. 5.2015

  Vraťte nám banjo! Z Mumford & Sons se stala nezáživná kytarovka motiv článku

  Banjo pohodila do kouta zkušebny a sáhla po elektrických kytarách. Britská skupina Mumford & Sons na třetí desce Wilder Mind buduje přesvědčivou atmosféru, která stojí na melancholických základech. Je to ale na úkor osobitosti. Odklonem od folku a country vyčpěla, jako kdyby byla s kapelou v dlouholetém skřípajícím svazku.

 • 30. 4.2015

  Návrat, jak se patří. Blur bodují s deskou plnou žánrových divností motiv článku

  S novou desku The Magic Whip čelila britpopová legenda Blur dvěma výzvám: neznít jako loňská sólovka frontmana Damona Albarna a nerecyklovat sebe sama z dob, kdy vládla evropské popové scéně. Povedlo se. Blur přišli s albem, které si sice z obého trochu půjčuje, zároveň ale vybízí k opakovanému poslechu a radosti ze zvukových i náladových podivností.

 • 28. 4.2015

  Noví Avengers jsou hlavně obří reklama na další marvelovské filmy motiv článku

  Vyrazit na nové Avengers, nebo ne? Druhý díl - Age of Ultron - jasně ukazuje, že se blížíme do bodu, kdy se celý marvelovský vesmír stane jedním velkým filmem. Novinka je tak důležitý dílek skládačky, který předává všechny podstatné informace pro další kolo. Chvílemi to dře, chvílemi je to kýč, ale pořád jsou to dvě a půl hodiny zábavy.

 • 27. 4.2015

  Hudební tip: Kde je Atlantida? Code Love ji našli ve svých kytarách motiv článku

  Strach, ale i domov, ztráty a nový svět - to jsou témata, o nichž si v bájné Atlantidě vyprávějí muzikanti z kapely Code Love. Svůj svět si kolem čerstvého debutu vystavěli hlavně na „obyčejných“ kytarách, které ale ani trochu nejsou nuda.

 • 23. 4.2015

  Pop podle Young Fathers? Texty o rasismu i hudba ghetta motiv článku

  White Men Are Black Men Too - tak nazvali edinburghští Young Fathers druhé studiové album. A vytvořili tím svůj trademark, něco, co je vystihuje od hlavy k patě. Od ani černé, ani bílé kůže až po duši. Trojice sedmadvacetiletých spolupracovníků natočila manifest o aktuálním stavu společnosti a budoucí relikvii hudební scény přelomu aktuálního desetiletí.

 • 22. 4.2015

  Pořád jsem to já: Oscarový film ukáže, jak se život mění v noční můru motiv článku

  Julianne Mooreová dostala za svou exhibici ve filmu Pořád jsem to já Oscara po právu. Důležitější je ale fakt, že zaujmout dokáže i děj. Z podtextu příběhu o inteligentní ženě, jíž lékaři objeví vážnou nemoc, totiž vyčteme absolutní noční můru - tedy přesný opak amerického snu.

 • 18. 4.2015

  Digitalism v Praze - lepší páteční party (asi) aby jeden pohledal motiv článku

  „Vizuály máme, ale spíš klademe důraz na hudbu než na nějaké vyšperkované lži,“ řekl mimo uveřejněný rozhovor Jens "Jence" Moelle před koncertem Digitalism v Roxy. Po jeho skončení se chce hudebníkovo tvrzení lehce poupravit - vizuál byl totiž velmi zásadním šperkem poměrně tuctové electro-housové party.

 • 13. 4.2015

  Drake vs. Kendrick Lamar: Žádná bitva. Jen dvě skvělé desky motiv článku

  V únoru letošního roku přišla trochu nečekaně velká hip hopová nahrávka od Kanaďana Drakea. O měsíc později se o slovo přihlásil Američan Kendrick Lamar a rázem se ukázalo, že po jalové loňské sezóně bude ta letošní hiphopová dobrá. Než se naplno navrátí samozvaný bůh Kanye, kdo má právo sedět na rapovém trůnu – Drake, nebo Kendrick? Oba.

 • 6. 4.2015

  Selah Sue dává recept na výborné a šťavnaté písničky motiv článku

  Po eponymním debutu z roku 2011 bylo o Selah Sue v Česku hodně slyšet. Úžasná, bezprostřední, talentovaná, psalo se o ní. A něco, nebo možná všechno, na tom je. Tenhle zázrak z Belgie vám dá na nové desce víc než jeden Reason k nastražení uší. Naživo Selah letos uslyšíme na festivalu Rock for Churchill.

 • 5. 4.2015

  Fotoreport: The Dandy Warhols odehráli v Praze koncert ostrý jako žiletky motiv článku

  Nejdřív se necháte katapultovat mimo realitu berlínskou unií ježíšů Suns of Thyme a hned vzápětí se role výletních průvodců ujímají Dandy Warhols. Od tleskání vás bolí paže a s každým odezpívaným refrénem máte větší pocit, že polykáte žiletky. Takové to bylo včera v Lucerna Music Baru na koncertě americké skupiny, kterou po světě proslavila "reklamní" písnička Bohemian Like You.

 • 3. 4.2015

  Nepřítelem sami sobě. The Prodigy už nejsou žádný zázrak motiv článku

  Šest let po desce Inviders Must Die jsou tady The Prodigy s novinkou The Day Is My Enemy. Jenže s tím dnem, nocí a (ne)přátelstvím je to naopak: zatímco nezapomenutelnému singlu Omen z poslední řadovky temná nálada pomohla získat královské žezlo, skladbám z nového alba spíš škodí.

 • 1. 4.2015

  Fotoreport: Is Tropical rozjeli mejdan, po kterém praskala podlaha motiv článku

  Hutný zvuk naživo rychle láme bariéry, na které člověk naráží při poslechu vcelku nevýrazných studiových desek I´m Leaving a Native To. A tak se není co divit, že pražský klub Rock Café se během sedmdesátiminutovky s Is Tropical proměnil v povedenou party, ze které bylo zatěžko odejít.

 • 28. 3.2015

  Fotoreport: Nadšení, dojetí, krása. Luno nikdy neznělo líp než teď motiv článku

  Srovnat akustický koncert Luno s klasickým setem je totéž jako vybavit si obraz zpěvačky Emy Brabcové z října 2014 - těsně před narozením druhého potomka - a postavit vedle něj její současnou podobu. Na pohled drobné odlišnosti úplně mění podstatu. Člověka i hudby, kterou Luno zahrálo v pátek v Paláci Akropolis na křtu akustické desky Close to Silence.

Přehled starších novinek
iStyle
Štítek Reklama