Štítek Reklama
17. 3.2010

Moc jsi zlobila, říká Beyoncé Lady Gaga. Jaký je klip Telephone?

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Z klipu Lady Gaga Telephone

Popový svět před několika dny obletěl téměř desetiminutový klip k písničce Telephone zpěvaček Lady Gaga a Beyoncé. Za prvních dvanáct hodin po spuštění si ho na YouTube pustilo přes 500 tisíc lidí, v pondělí skladba vyšla jako singl z poslední desky Lady Gaga jménem The Fame Monster. Podívejte se na video a řekněte nám, je se vám video líbí.

Že zpěvačka Lady Gaga nechodí pro provokace daleko, je známá věc. Podle nálady mění převleky před předáváním hudebních cen (Lady Gaga se chystá na Brit Awards. Truchlí a snídá na farmě), fotí se polonahá pro časopisy (Prso Lady Gaga - příliš odvážné pro USA), na pódiu se koupe ve vaně s krví a klidně mluví o tom, že chodí dole bez.

Video ke skladbě Telephone (text si přečtěte tady), ve kterém vystupuje s kolegyní Beyoncé a jež natočil švédský režisér Jonas Akerlund, je tak jen dalším skandálkem z řady.
Je libo vidět Lady Gaga ve vězení, "oblečenou" v řetězech s páskou z cigaret přes oči?
Lady Gaga, která se líbá s vězenkyní?
Bitku mezi dalšími dvěma?
Drsné dozorkyně?
Beyoncé ve žlutých sexy šatech, kterak kape jed do kávy svému "milému"?
A opět Lady Gaga, jež tomu všemu velí a otráví celou restauraci?

Zkoukněte to a dejte nám vědět, jak se vám po výtvarné stránce velmi zajímavý klip líbí. Sama Lady Gaga řekla, že inspiraci pro příběh našla v díle režiséra Quentina Tarantina nebo ve filmu Thelma a Louise od Ridley Scotta (koukněte na ukázky).

Lady Gaga je jako Madonna
Aby klip mohl jít v televizi, musela se prý zpěvačka ve svých představách ještě mírnit. "Víte, poklaždé se snažím zamotat hlavu lidem tím, jak by asi tak mělo vypadat správné popové video," nechala se slyšet. Po jeho zveřejnění dokonce kolovaly fámy, že americká MTV klip kvůli obsahu násilí a sexu zakázala, zástupci televize to ale popřeli.
Zpěvačku  - také na MTV - naopak vychválil režisér klipu Akerlund: "Hvězdy, se kterými pracuji, sice nerad srovnávám, jedna věc je ale jistá: Lady Gaga je opravdová umělkyně. Je to talent a pořádně dře. Musím ji proto přirovnat k Madonně, ta na sobě taky tvrdě pracuje a je kreativní."
I Madonna má za sebou řadu kontroverzních klipů, koukněte třeba na Justify My Love.


YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama