Štítek Reklama
29. 1.2010

Největší favoritka letošních Grammy? Zpěvačka Beyoncé

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Beyoncé, letošní favortika Grammy - Autor fotografie: Foto Sony Music

V noci z neděle na pondělí 1. února se dozvíme, kdo si odnese prestižní ceny Grammy za rok 2009. Hlavní favoritkou 52. ročníku předávání cen je zpěvačka Beyoncé, která byla nominována desetkrát. Šanci mají ale i další loni často skloňovaná jména: zpěvačky Tylor Swift a Lady Gaga nebo kapela Black Eyed Peas.

Součástí losangelského hudebního večera k předávání 52. cen Grammy bude pocta Michaelu Jacksonovi, který zemřel loni na jaře. Diváci v premiéře uvidí trojtozměrný klip k Jacksonově ekologicky laděné písni Earth Song, které mělo skladbu doprovázet na plánovaném turné. Speciální brýle pro jeho sledování ve Spojených státech již téměř týden distribuuje obchodní řetězec Target. Na ukázky z videa se podívejte tady.
Jackson ve snímku nevystupuje, bude slyšet jenom jeho hlas. "Připadalo nám, že představit ho takhle bude nejlepší. Je to jako poklona. Ta píseň pro něj byla hodně důležitá," řekl výkonný koproducent cen Ken Ehrlich. Přímo na pódiu vzdají hold zesnulé hvězdě zpěvačky Celiné Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson a zpěváci Smokey RobinsonUsher. Součástí pocty by údajně mohly být i Jacksonovy tři děti.
    
Souboj žen
Grammy samotné pak letos nabídnou především zajímavý ženský souboj. Beyoncé, jež dosud žádnou významnou Grammy nezískala, byť již deset gramofonků má, šlape s osmi nominacemi na paty mladičká country hvězda Taylor Swift. Ve čtyřech kategoricích včetně skladby či alba roku se utká přímo s Beoyncé. O cenu za píseň roku se uchází také další ženská umělkyně, Lady Gaga. Extravagantní zpěvačka, kterou někteří považují za nástupkyni Madonny, má celkem pět nominací.
    
Album Fearless devatenáctileté Swift se řadí mezi nejprodávanější desky letošního roku na americkém hudebním trhu. O vítězství v kategorii nejlepší album se kromě Beyoncé, z jejíž aktuální novinky I Am...Sasha Fierce pochází úspěšné hity HaloSingle Ladies, utká i s Black Eyed Peas, skupinou Dave Matthews Band a Lady Gaga. Uspět na předávání ale mohou i zpěvák R'n'B Maxwell a rapper Kanye West, kteří mají po šesti nominacích Pěti nominacemi akademici kromě Lady Gaga ocenili i rappera Jay-Z. Mezi dalšími nominovanými je třeba hudební veterán Bob Dylan, irští rockeři U2 nebo britské indie rockové duo The Ting Tings.
Grammy letos nabídne mimo jiné i řadu živých vystoupení, o kterých si české ceny mohou leda tak nechat zdát. Na ceremoniálu se představí rappeři Eminem, Drake, Lil Wayne a bubeník Travis Barker, který se proslavil v pop punkové skupině Blink 182.

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama