Štítek Reklama
21. 3.2010

Němectví je naše povaha, všichni jsme tak trochu Přemek Podlaha, recitoval Kapitán Láska

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Rapper James Cole povýšil na Kapitána Lásku. Deska jeho nového projektu vyšla minulý podzim na labelu Bigg Boss, nyní se Kapitán chystá s živou kapelou obletět Českou republiku. Terčem jeho druhého náletu se 20. března stal pražský klub SaSaZu. A byla to výživná akce.

Kapitán Láska není jen hodnost. Kapitán umí být i pěkně zlobivý. Mohl by velet politické straně drzounů, tanečnímu souboru kopulačních pohybů i zlým jazykům; z kapitánského můstku má James Cole zkrátka stále nadhled.  
Blok OrikouleVšichni ti, kteří měli v sobotui chuť na lásku i sprosťárny marinované v dobré hudbě, se museli připoutat, aby vydrželi. Show totiž odstartovala až kolem půlnoci.
Střídání proběhlo po důkladné rozcvičce, které velel DJ Mike Trafik. Kapela ve složení Yarda Helešic, baskytarista a režisér Risto Sokolowski a bubeník Tomáš Kozelka, jištěna DJem Enemym, namíchala příjemně výbušnou palivovou směs z rapu, funku, soulu a tvrdého rocku. Dámy jistě nezapomenou na basové vibrace, na opuchlé uši nezbývá než druhý den přikládat syrové hovězí. 

Poslechněte si Kapitána Lásku

Sladký Kapitán Láska začal z ostra. První tóny písně Ty mě zabiješ nadzvedly sukně přítomných slečen. Risto Sokolowski zamířil krkem baskytary hodně vysoko a zaklonil se ve stylu baskytaristy FleaRed Hot Chili Peppers. Pro důkladnější seznámení se pokračovalo písní Kapitán Láska a přítomným se dostalo ujistění, že nikdo neví, kam se doletí. Onatomá, příběhem o lásce k penězům, si pak Kapitán u řady přítomných dam rozhodně nešplhnul.

Závěr koncertuZazpívala si celá Big Boss smečka
Label Bigg Boss, u které Kapitánovi deska vyšla, je velká smečka a každý člen si v rámci show Kapitána Lásky užil svůj štěk. Jako první přišel na řadu Orion, z projektu Orikoule tak zazněly Už nechci být sámAfterparty ve skvělé funkové verzi. S živou kapelou měla daleko větší energii a rozezpíval se u ní dokonce i DJ Enemy. Nástup měli i další hosté, Mike Trafik (tentokrát jako klávesák) a Vladimir 518, kteří rozjeli pořádný rock`n`roll s novou verzí H.P.T.N.Rok PSH. Zdá se, že přístup Kapitána Lásky je nakažlivý, krátce totiž zapěl i Orion. Škoda jen, že rapperům nebylo přes masu basů pořadně rozumět.
Gorilí Vítěz bere vše společně s hostujícím LA4 předal velení opět Kapitánovi, který pokračoval skupinovým sexem - pro tuto chvíli tedy pouze v textu. V Kouli neproběhla žádná cenzura a všichni si tak mohli procvičit výslovnost slova “3,14ča”.
Kapitánův další rozkaz zněl: Umění!, a tak přišla zklidněná hitovka Co tak najednou, již Kapitán odzpíval plným hlasem. Ne že by byl Kapitán mistrovský zpěvák, řekněme, že je spíše zdrženlivý, nepřepíná se, ale jeho zpěv má o to větší kouzlo.
Kapitán LáskaV písni Kupuj věci, která trochu připomněla Monkey Business, nezůstal Kapitán konzumu nic dlužen. Na řadu ale opět přišli hoši z Bigg Boss. “Nazdar, bozi,” zdravil Hugo Toxxx, který předvedl trochu ze své sólovky a trochu z repertoáru Supercroo.

Zdravá nákaza od Kapitána Lásky
Jako v každé smečce, i v Bigg Boss jsou jedinci statní, ale i ti, kteří nikdy nemohou získat až takový respekt. Pro tuto chvíli známe jejího Kapitána, jak to ale bude dál? Kapitán měl v záloze krátkou pohádku, kterou vygradoval slovy: “Němectví je naše povaha, všichni jsme tak trochu Přemek Podlaha.” Poslední blok Kapitána Lásky uzavřel song Máš co si chtěl. Na rozloučenou zazněla ještě hymna Parket s promenádou všech hostujících rapperů.
Arogantní, vtipný, s názorem, hudebně masitý a zároveň aspirant na pop, to je na české scéně  výjimečný úkaz. Kapitán Láska je důkaz toho, že se vyplácí, když je rapper tvrdý především k sobě. Živostí a nadhledem snad Kapitán nakazí další české hip hopery. Tato nákaza je totiž velmi zdravá.

Kapitán Láska
Praha, SaSaZu, 20. března 2010

Kapitána Lásku zastihnete i v dalších městech, sledujte fanouškovské stránky na Facebooku.
Těšit se můžete i na další jeho projekt Halucinace z III. patra, “ani desku, ani mixtape”.
Inspirací byl prý Kapitánovi Mejla Hlavsa. Ukázky můžete slyšet na Kanálu Lásky

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama