Štítek Reklama
22. 2.2010

Pojďte se podívat na zpívající pudřenky Čokovoko

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Čokovoko - Autor fotografie: Foto archiv kapely

Do pražského Rock Café přijedou v sobotu 27. února brněnské "rapperky" Čokovoko. Že jste o Adéle a Zuzce ještě nikde neslyšeli? Tak to honem napravte a pusťte si je třeba na YouTube. O zábavu i inspiraci budete mít postaráno.

"Jsme jin a jang zpívající pudřenky, jablíčko a hruštička, hrášek a lusk, cukr a bič, Tom a Jerry, Nagasaki a Hirošima, podprsenka a tanga, Koranteng a Borhyová, prostě se doplňujem," říkají o sobě. Kdo? Dvě holky, u kterých když se jedni baví, druzí si ťukají na čelo. Říkají si Čokovoko, jsou z Brna a v civilním životě se věnují škole, rodině nebo práci v rockovém klubu.
Čokovoko jsou od roku 2006 nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně, píší o sobě. "Jsou odzbrojující svojí upřímností, jsou třeskutě vtipné. Jsou svým způsobem velmi sexy," zní zase jedna z kritik.
V jistém smyslu extravagantní AdéluZuzku alias Čokovoko zbožnují intlektuálové, studenti i homosexuálové napříč věky, kdo je ale vystát nemůže, jsou "opravdoví" hiphopeři. Ostatně posuďte sami, do jak závažných témat se holky ve svých textech pouštějí: Mám ráda síťovaný punčošky, co zarejou se do mý pokožky/armádu spásy a umělý řasy/lásku a mlíka bandasku/jídlo a karlovarský vřídlo/drby - hlavně ty blbý - a romantický krby/podkožní tuk a to, když zpívá Petr Muk... zpívají v písničce Mám ráda.   

Podívejte se, jak vypadá vystoupení dvojky Čokovoko


Debutové album vyšlo dvojce Čokovoko předloni. Jmenuje se Best Of a je volně ke stažení na jejich webu.
Co připomíná Čokovoko vám? A myslí to holky vážně? Přijďte si je poslechnout na vlastní uši. My tam budeme určitě.

Čokovoko
Kdy:
27. února
Kde: Rock Café, Národní 20, Praha 1
Čas: 20.30
Vstupné: 100 Kč v pokladně klubu

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama