Štítek Reklama
28. 12.2015

Britská královna věří ve vítězství "světla nad tmou"

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Autor fotografie: Bangkokhappiness / Shutterstock.com

Britská královna Alžběta II. ve svém dnešním vánočním poselství vyjádřila naději, že světlo triumfuje nad temnotou v těchto nebezpečných časech. Zároveň podle agentury AP se v něm i zmínila i o osobní radosti, kterou jí letos přineslo narození pravnučky Charlotte, již druhého dítěte prince Williama a jeho manželky Kate.

"Janovo evangelium obsahuje verš o velké naději, který se často používá ve vánočních koledách: 'To světlo ve tmě svítí a tma je nepohltila'," řekla 89letá královna, která připomněla, že letošní rok v Evropě poznamenaly extremistické útoky a migrační krize.

"Jednou z radostí toho, že žijete dlouho, je, že se díváte na své děti, pak na vnoučata, pak na pravnoučata, jak pomáhají se zdobením vánočního stromku. A letos získala moje rodina nového člena, aby se připojil," řekla také Alžběta II.

Princezna Charlotte, která se narodila 2. května, je čtvrtou v pořadí následnictví na britský trůn po svém dědečkovi princi Charlesovi, otci Williamovi a svém o 21 měsíců starším bratrovi, princi Georgeovi. Svůj předtočený projev pronesla královna tradičně z Buckinghamského paláce.

Bratr vévodkyně Kate jako král hipsterů! Zastínil křest princezny Charlotte

Královská svatba ovládla svět. Dejte šanci "you and I" písničkám

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama