Štítek Reklama
10. 5.2014

Brňáci IAN to mají rádi jednoduché. Zkuste to i vy

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

IAN - Autor fotografie: Foto Champisonship Records

Brněnská dvojice IAN natočila po úspěchu písničky Mom 'n' Dad celé debutové album Voyage. Objev z Bandzone a loňský vítěz YouTube Festu na něm zní svěže, jednoduché schéma akustická kytara - cello je ale ošemetná kombinace a je otázka, jestli se za chvíli neoposlouchá.

Akustické duo Ian Yvese, Jan Kaňka alias IAN má pár dobrých argumentům proč by se mu na klubové scéně mohlo dařit. Zpívá dobře anglicky, zakládá si na jednoduchých, ale příjemných melodiích a téměř výhradně staví na kombinaci cella a kytary, což v České republice - pomineme-li projekty, v nichž hostuje tuzemská cellistka číslo jedna Terezie Kovalová - není úplně běžné. Obojí hudebníci skloubili v písničce Mom 'n' Dad, se kterou prorazili na Bandzone, otevřeli si dveře na velké festivaly a nakonec i k debutové desce Voyage, která od přebalu po poslední tón ctí motto kapely "we like it simple".

Právě to by se ale kapele mohlo vymstít: otázkou totiž je, jak dlouho bude fanoušky minimalistické písničkářství s dávkou improvizace bavit. Prozatím to však IAN jde dobře a akustický zvuk, který je pro ně typický, funguje i bez rytmiky. Například v aktuálním videosinglu Know Your Name si hudebníci sympaticky vystačili s vytleskáváním, což je výzva i směrem k živému vystoupení.

Bon VoyageJsou to ostatně právě živé verze, ve kterých teprve  naplno vyzní refrény výrazných písniček Mom 'n' Dad nebo She. Jak to IAN na koncertech šlape, o tom se můžete přesvědčit sami ještě letos na jaře, 12. května jsou IAN hosty festivalu Struneři v NoR Roxy, 17. května hrají v Barráku v Ostravě a 23, května v Brně na Noci kostelů. My kapele přejeme bon voyage.

IAN - Voyage
Vydavatelství: Championship Music
Celkový čas: 42:00
Seznam skladeb: She, From Venus to Mars, It's Time, Right Line, Mom 'n' Dad, Reevolution, Know Your Name, Every Heartbeat, Pictures, Pt. 1, Pictures, Pt. 2, Friends, Bon Voyage

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama