Štítek Reklama
31. 10.2015

Co se děje s vaším tělem, když vás chce někdo podříznout?

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Chemici nám vysvětlili, co se s naším tělem děje, když jsme vyděšeni k smrti. Chcete to vědět? Pak čtěte dál!

Halloween se pomalu blíží a vy jistě plánujete shlédnout nějaký strašidelný film hezky doma v teplíčku na gauči. Zkuste si ale představit, jaké by to asi bylo, kdyby děsivý scénář byl ve vašem reálném životě?

Ve videu, které vám nyní ukážeme, vědci ukazují, co se s vaším mozkem děje předtím, než vás někdo podřízne. Ukazuje také to, že při sledování hororu máte podobný pocit jako oběti v něm. Jak?

Budete se bát a prožívat intenzivní pocit strachu, což vás donutí reagovat - třeba utéct. Mohou za to shluky neuronů. Oblast našeho mozku je velmi citlivá na stres - jako senzor pro psychické a fyzické napětí. 

Vaše nadledvinky začnou čerpat adrenalin a to způsobí, že se vám zvýší tep, vnímání smyslů a navalí se příval energie na boj o přežití. Může to ale skončit také tak, že takzvaně "zamrznete", to je tím, že přetížíte mozek a všechny smysly zároveň. 

Když se vám podaří dostat se pryč od vraha, začnete pravděpodobně velmi hlasitě a hystericky křičet. A pokud vás zase dostihne, budete se cítit zraněně a beznadějně.

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama