Štítek Reklama
22. 9.2009

Coldplay zase kopírovali, obviňuje je Andy Gallagher

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Coldplay - Autor fotografie: Foto MySpace kapely

Britští oblíbenci Coldplay se zřejmě nálepky obšlehávačů hudebních nápadů nezbaví. Po kytaristovi Joe Satrianovi a zpěvákovi Yusufu Islamovi kapelu nyní obvinil zpěvák a textař Andy J. Gallagher. Prý mu pro svůj klip Strawberry Swing ukradla nápad z rok starého klipu k písničce Something Else.

Britská skupina Coldplay opět čelí obvinění z kopírování. Tentokrát si na ni stěžuje zpěvák a textař Andy J.Gallagher, který tvrdí, že  videoklip Coldplay k songu Strawberry Swing je až nápadně podobný jeho videu k písničce Something Else. Tento klip ale vznikl už loni.

Podívejte se na Something Else

Podívejte se na Strawberry Swing

"I když nemůžu říct, že mě okopírovali úplně, oba klipy jsou si v mnoha věcech podobné. Je to nefér, protože Strawberry Swing bude pravděpodobně nominována na mnoho cen a už teď se o tomhle klipu v kontextu Coldplay mluví  jako o průlomovém. Režisér videa Something Else Owen Trevor měl přitom stejný nápad už před rokem," komentuje to Gallagher. Na svém webu Gallagher píše, že už v této věci už kontaktoval management Coldplay. "Chtěli bychom, aby nám vysvětlili, jak je možné, že oba klipy mají podobný scénář i styl," uvádí se v prohlášení.

Coldplay už dříve obvinili kytarista Joe Satriani a zpěvák Yusuf Islam, kteří tvrdí, že jejich písničky If I Could Fly  a Foreigner Suite "posloužily" jako materiál pro kopírování do hitovky Coldplay Viva La Vida. Podle posledních informací ale Satriani obvinění stáhl. Koule o tom informovala tady.  

Foreign Suite vs. Viva La Vida

Viva La Vida vs. If I Could Fly  

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama