Štítek Reklama
4. 1.2010

Dvě best of v jednom roce aneb Jak seznámit mladé Čechy s Die Happy

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Die Happy s Martou Jandovou - Autor fotografie: Foto Sony Music

Hardrocková parta Die Happy má na německé hudební scéně vybudované silné zázemí už několik let, po patnácti letech kariéry stále patří ke špičce. Zhruba v polovině roku 2009 skupina vydala album největších hitů. Nabízí se zapátrat po odpovědi na otázku, proč stejný krok učinila o pět měsíců později - před Vánocemi.

Die Happy jsou lišáci. Podíváme-li se důkladně na obě jejich bestofky, které vyšly v roce 2009, zjistíme, že jsou si podobné jako vejce vejci. Most Wanted 1993-2009 ale, na rozdíl od druhého výběru Best of Marta Jandová & Die Happy, obsahuje kromě cédéčka s výběrem největších hitovek celé kariéry kapely ještě dvě DVD. Jedno se Die Happy v čele s Martou Jandovou záznamem koncertu v Hamburku, druhé se singly. Recenzi na Kouli si můžete přečíst tady. Rozdíl mezi první a druhou výběrovkou je jen v názvu a přebalu. A samozřejmě v absenci obou DVD. Písničky, které Best of Marta Jandová & Die Happy nabízí, jsou stejné jako ty na Most Wanted 1993-2009.

Chytrý tah od Sony
Ve druhé polovině letošního roku se o zpěvačce Die Happy Martě Jandové v Čechách mluvilo víc než za posledních 15 let dohromady, vždyť zasedla v porotě první ročníku Česko Slovenské Superstar. Domovská kapela Die Happy tak zůstala trošku ve stínu; jak tedy přiblížit sympatickou Martu jejím mladým českým fandům?
Celkem jednoduše. Nahrávací společnost vydala znovu původní výběr hitů, tentokráte už ale albu dominuje jméno Marty Jandové, její kapela figuruje až v přídomku. Zajímavé je, že Die Happy se druhým předvánočním výběrem nepyšní na svých webových stránkách. Není to tím, že by web nikdo neaktualizoval. Best of Marta Jandová & Die Happy je určeno především pro československý trh.

Tři hity v novém kabátu a jedna novinka
Bilancovat jen pouhým nakupením hitů na hromádku by byla nuda. Proto se kapela vydala zlatou střední cestou - namíchala koktejl ze starých hitovek, z některých ale smetla prach a nabízí je v inovovaném provedení. Na začátku bestofky se tak nabízí hned tři hity, které dostaly nový kabát a přívlastek 2009 - Supersonic Speed, Violent DreamsBreathing.

První jmenovaná je v podání vyzrálé Marty roku 2009 méně uječená a více melodická, punkovou nespoutanost vystřídal silnější rockový zvuk hutných kytar.
Poslechněte si ukázku z "nové" Supersonic Speed

Balada Breathing se od původní akustické verze se smyčcovým doprovodem (poslechněte si tady) odklonila k elektrické kytaře a bicím. Výraznější zvuk nabízí povedenou inovaci, mínusem je to, že písničce tak chybí původní snová atmosféra.
Poslechněte si ukázku z "nové" skladby Breathing

Skladbě Violent Dreams v původním podání dominují klidné pasáže, které střídá divoký refrén. V nové verzi jsme ochuzeni o dlouhý klidný nástup, skladba graduje od samého začátku; tahle písnička tak ze všech tří tak prodělala zřejmě nejradikálnější přerod.
Poslechněte si ukázku z "nové" skladby Violent Dreams


Kromě uvedených skladeb na desce samozřejmě narazíme na známé hity jako Big Boy, energickou vypalovačku Peaches a baladickou poprockovku Goodbye. Ve výběru navíc nalezneme jeden zbrusu nový song, pořádně syrově živelnou písničku Rebel In You. Silné kytary, úderné bubny a řízný hlas Marty Jandové uzavírají celou sedmnáctku jako třešnička na dortu.
Bylo by fajn, kdyby i do budoucna byli Die Happy takhle výbušní.

Die Happy – Best of Marta Jandová & Die Happy
Vydavatelství:
Sony BMG
Celkový čas: 65:59
Skladby: Supersonic Speed 2009, Violent Dreams 2009, Breathing 2009, Goodbye, Big Boy, Like a Flower, I Am, Love To Hate You, Whatever, Not That Kind Of Girl, Leaving You, The End, Go For It, Peaches, Slow Day, Wanna Be Your Girl, Rebel In You

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama