Štítek Reklama
17. 2.2017

GALERIE: Růžová záplava jako z pohádky. V Japonsku už kvetou nádherné sakury

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Japonsko by měl jednou za život vidět každý - rozhodně kvůli jeho pověstným růžovým třešňovým stromům aka sakurám. Tradičně vykvétají až v dubnu, ve městě Kawazu se to ale pravidelně děje o pár měsíců dřív. Letos tam stromy kvetou právě teď a je to prostě krása!

Pokud zvažujete velkou cestu do Asie, všeho nechte a honem si kupte letenky do Japonska. Nedaleko Tokia, ve městě Kawazu, právě teď kvetou sakury. Třešně obvykle růžové květy odhalují až na přelomu března a dubna, tady ale pravidelně vykvétají dříve.

Díky tomu je městečko vyhledávaným turistickým cílem. Třešňových stromů tu totiž mají neuvěřitelných 8000 a procházka růžovou alejí podél řeky každý rok přiláká miliony návštěvníků.

Sakury mají v Japonsku navíc zvláštní duchovní význam - symbolizují pomíjivost krásy a také akceptování existence karmy. Tohle se sice musí vidět na vlastní oči, pro začátek pro vás ale máme alespoň velkou galerii.

Tajemné Japonsko: Seznamte se s mýtickými bytostmi ze země krvavého slunce

7 cestovatelských trendů, které budou v roce 2017 in

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie
  • fotografie fotografie fotografie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama