Štítek Reklama
8. 5.2017

Holka, nebo kluk? Modelka ukazuje, že je obojí a je s tím v pohodě

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Modelka Rain Dove šla na svůj první konkurz, protože prohrála sázku. Tam ji omylem zařadili mezi muže. Mohla je buď opravit, nebo s tím hrát. Rozhodla se pro druhou možnost, a tak začala úplně nová etapa jejího života.

"Jsem Rain Dove a v módním průmyslu reprezentuju člověka," píše na svém Instagramu androgynní modelka Rain Dove. Tam neobyčejnu ženu sleduje přes 96 tisíc lidí a není se čemu divit. Rain je totiž maximálně inspirativní.

Narodila se sice s ženskými pohlavními orgány, kvůli jejímu klučičímu vzhledu ji ale na prvním castingu zařadili mezi mužské modely. Byl to konkurz na přehlídku značky Calvin Klein, a tak se Rain musela rozhodnout. "Mohla jsem jim říct, nezlobte se, došlo k omylu, promiňte, že jsem mrhala vaším časem - a nebo to zkusit," říká.

A tak to prubla. Předvádět trenýrky ji tehdy sice nenechali, odstartovala tím ale modelkovskou kariéru jedna báseň. Ať už ji chce někdo fotit v pánském, nebo dámském oblečení, Rain je to úplně jedno. "Nestarám se, jestli mě vnímáte jako kluka nebo holku. S obojím jsem spokojená, jsem to prostě já," dodává.

Svoji popularitu využívá k tomu, aby podpořila všechny ženy, které trápí nejistota nebo tlak na to, jaké mají být podle ostatních. Dělá speciální koláže, na nichž je vždy na jedné fotce jako žena a na druhé jako muž. Ukazuje tím mimo jiné i to, že na fotkách je všechno o líčení, účesu, výrazu a póze. Stačí jedno z toho trochu změnit a výsledný dojem je úplně jiný.

Jednou Dove zkusila dokonce malý experiment; pod mužským pseudonymem se přihlásila k hasičskému sboru. Co zjistila? Asi vás to nepřekvapí - dostalo se jí výrazně většího respektu než ženským kolegyním.

Go Rain!

Rozhovor s Petrem Nitkou, prvním českým androgynním modelem

5 jedinečných modelek, které změnily svět modelingu k lepšímu

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie
  • fotografie fotografie fotografie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama