Štítek Reklama
27. 6.2012

Hudba a móda: M.I.A. a její parádní klobouky

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

M.I.A. a její parádní klobouk. Vážně jí to sluší - Autor fotografie: Foto Facebook

Není to tak dávno, co jsme všichni vyráželi do kina na oscarový film Milionář z chatrče a dojímali se nejen indickou romancí, ale hlavně chytlavým songem Paper Planes. Celý svět se najednou proměnil v diskotéku, na níž se všichni svorně vlnili na výrazný vokál rapperky jménem. M.I.A. Na její šmrnc se podíval spřátelený Fashionbook.

Mathangi Arulpragasam aka M.I.A., rodačka z Londýna, ovšem s kořeny z daleké Srí Lanky, vypadá i dneska jako neposlušná dvacítka. V redakci Fashionbooku nám spadla čelisti, když jsme zjistili, kdy se vlastně narodila; letos v červenci jí bude už 37.

M.I.A. vždycky bodovala provokativním stylem. Předvedla se například nedávno při finále Superbowlu (článek). Nejen, že na celou Ameriku ukázala prostředníček, ale ještě měla kostým jako sado-maso Kleopatra.

Balancování na hranici vkusu je pro M.I.U. typické. Miluje styl 80. let se všemi jeho klady i zápory. Pokud se vám ježí chlupy hrůzou z elasťáků s potiskem, krátkých bolerek, masivní zlaté bižuterie nebo z oprýskaného laku na nehtech, pouštějte si její songy raději z mp3 přehrávače, nikoliv na YouTube. Konzervativním jedincům se nebudou líbit ani její promelírované vlasy a hutný make-up, který se jen málokdy obejde bez neonové rtěnky.

Hiphopová kultura M.I.E. diktuje nosit naddimenzované basebalové bundy s šílenými vzory, krátké šortky a tenisky. Podpatky zpěvačka nosí jen vyjímečně, vždyť kdo by na nich mohl divoce tančit?

Co je ale na vzhledu téhle hudebnice velmi originální, jsou národní pokrvky hlavy a bižuterie. Šátky ála palestina, egyptské šperky, indická sárí i koloniální klobouky. Málokdo takhle umí volbou doplňků poukazovat na vlastní kořeny.

M.I.A. vám může přijít nevkusná, laciná, výrazná za každou cenu. V muzice - texty často bojuje za sociální spravedlnost a proti západní mocnářské politice - i ve způsobu oblékání je ale revolucionářka. A za to si zaslouží uznání.

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie
Rubriku připravujeme ve spolupráci s Fashionbook.cz. logo Fashionbook

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
iStyle
Štítek Reklama