Štítek Reklama
1. 9.2011

Jak uspět v pěvecké soutěži? Chce to silný životní příběh

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Adam Lambert: Vypadá jako holka, nosí make-up, latex a piští - Autor fotografie: Foto Sony Music

Svět obletěla zpráva o mladém Korejci, který po neuvěřitelných životních útrapách skončil druhý v pěvecké talentové soutěži. Opět se potvrzuje, že k úspěchu v pěveckých soutěžích je kromě určitého talentu potřeba hlavně emoce - mít za sebou silný příběh anebo být "jiný". Připomeňme si další podobné hvězdy, které vzešly z hlasů televizních diváků.

V Jižní Korei skončilo hledání pěveckých talentů. Tato zpráva by nebyla nijak zajímavá, kdyby se na druhém místě neumístil Čche Song-Pong. Tento mladík vyrůstal v sirotčinci, kde ho týrali. Utekl, přespával v kontejneru, živil se po nočních klubech a několikrát se pokusil o sebevraždu. Jak sám řekl, až poté, co uspěl v soutěži, získal jeho život smysl.


Napadají vás při pohledu na tohoto mladíka jména Susan BoylePaul Potts? Jistě, spojuje je mnohé. Na první pohled outsideři - prodavač mobilních telefonů a kostelnice, kteří však svým zpěvem a životními příběhy srazili porotu na kolena a získali si pozornost fanoušků i médií.

Susan BoyleČím to je, že talentové soutěže nabízí tolik silných příběhů? Právě v tom spočívá jejich úspěch. Zatímco u pohledné studentky zpěvu na konzervatoři se hlas čeká, u kostelnice ne. A koho raději podpoříte? Ty, kteří na první pohled vypadali, že neumí do pěti napočítat. Anebo že si spletli místnost.

Video: Podívejte se na příběh Susan Boyle

Pokud se nijak nevymykáte obecné definici krásy, nejste frustrovaná kostelnice ani vás jako malého netloukli, nezoufejte. V talentových soutěžích máte i tak šanci uspět.

Stačí, pokud budete excentrický gay tak jako Adam Lambert. Skončil druhý v osmé sezóně americké SuperStar, čehož využil ke slušné kariéře; za sebou má dvě desky a nominaci na Grammy za nejlepší mužskou popovou nahrávku. Proč je úspěšný právě on? Kromě toho, že fakt umí zpívat, dokonale naplňuje všechny stereotypy gay-muzikanta. Vypadá jako holka, nosí make-up, latex a piští.


Že nejste ani homosexuál? V tom případě existují ještě dvě další varianty. Nafotit lechtivé obrázky nebo být prostitutka. Ano, stoprocentně se dostanete do televize, ale radíme vám: Nedělejte to.

Nejznámější, kdo to zkusil, byla Chloe Victoria. Tato devatenáctiletá matka dvouleté dcery tvrdila, že pokud by vyhrála v britském X-Factoru, splnil by se jí celoživotní sen. Pro úplnost nutno dodat, že když byla v soutěži, měla za sebou více než 140 zatčení za násilná přepadení a prostituci.

Video: Podívejte se na příběh Chloe Victorie

Říkáte, že jste heterosexuální, věrný, neafektovaný a vlastně docela obyčejný člověk? Tak zkuste alespoň trochu arogance. Hádejte se s porotou a ještě napište rozezlenou knihu o tom, co všechno vám ukradli. Chcete příklad někoho, komu tahle taktika vydělala pěkné peníze? Prosím, tady je.

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama