Štítek Reklama
28. 11.2008

Jen úvodní skladba je málo

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Sladcí rockeři Keane svými rytmy dosud přinášeli posluchačům jakési uvolnění, možnost zpomalit. Ani nová deska Perfect Symmetry přes pár snaživých momentů nepřinesla změnu. Počáteční náběh s přibývajícími minutami upadá a vrací se do unylých melodií.

Snad jen úvodní skladba Spiralling se snaží vymykat, je rázná a odvážná. Tím může příjemně překvapit a naplnit očekáváním, zda přijdou další takové, jestli se skutečně změnila tvorba melancholických Keane. Na albu je ale taková jediná. Pokud perfektní symetrie spočívá v tom, že skoro všech jedenáct písní zní jako jedna jediná, pak mohou být Keane se svým novým CD spokojeni. Snaha rozveselit své texty a melodie se kapele příliš nedaří. Drobné odskoky od monotónnosti lze zaznamenat v songu Better Than This, který se vyznačuje jednoduchostí, mile upoutávající ucho posluchačovo. Titulní pianová královna Perfect Symmetry bude také patřit k těm, které si s největší pravděpodobností zařadíte do playlistu, ačkoli vykukuje nad směsicí stejnorodých písní ve zbytku desky jen málo.

Perfektně symetrická pianovka

Monotónní splývání
Ve druhé polovině alba skladby už jenom splývají, poslední Love Is The End nese konec v názvu a to je dobře, protože po ní už nelze pokračovat, nebo usnete. Těm, kterým se líbí hudební počiny ze začátku produkce Keane, se zalíbí předposlední píseň Black Burning Hearth, plná melancholie, piana a dětského hlasu zpěváka Toma Chaplina.

Pro posluchače to může mít dva důsledky: spokojenost s několika novými ingrediencemi, vesměs ale stále stejným základem, nebo spíše zklamání, ať už pro přílišnou nadšenost písní, nebo pro zabřednutí v jediném.

Mají na víc - jen chtít
Keane
jen v první písničce na Perfect Symmetry ukázali, že dokáží hodně. Snad to jen chtěli zkusit, a proto se ve zbytku snažili příliš nevybočit. Oni ale mají na víc.

Keane: Perfect Symmetry
11 tracků, stopáž 50:40, vyd. Universal Music

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama