Štítek Reklama
1. 11.2012

Knírem proti rakovině: Nejslavnější popové kníry

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Známý knírař Freddie Mercury - Autor fotografie: Foto ČTK

Jestli v listopadu potkáte v ulicích více mužů s knírem než je obvyklé, nelekejte se. Dotyční se možná jen zapojili do projektu Movember, mezinárodní akce na podporu prevence rakoviny prostaty a varlat. Právě listopad je totiž měsíc, během kterého si muži jakožto gesto sounáležitosti nechávají narůst kníry. Jací chlápci na hudební scéně byli svými (celoživotními) kníry proslulí?

Freddie Mercury

Řekněte Freddie Mercury a my odpovíme: Radio Gaga a knír. Patřil k němu jako sborové zpívání davů na slavném koncertě Queen ve Wembley. Freddie o svém kníru údajně řekl, že ho nikdy nedá pryč. Jenomže dal.

Frank Zappa

Frank Zappa dokázal propojit výrazný trucker styl kníru spolu s jemnou bradkou, čímž se z něj stal... ďábel. Ale holky ho miliovaly i tak. Zajímavostí je, že Zappa zemřel v roce 1993 ve věku 52 let na rakovinu prostaty, tedy na nemoc, proti níž Movember bojuje.

Jimi Hendrix

Afro a knír, to je náš oblíbenec a kytarový mág Jimi Hendrix. Jen škoda, že jeho anděl knír nenosil. Kdyby tomu bylo naopak, možná, že by se Jimi dožil více než 27 let.

Nick Cave

Kníru, obleku a hlubokému hlasu australského zpěváka Nicka Cavea propadla éterická Kylie Minogue i drsná PJ Harvey. Cave prý jednou řekl: "Muž bez kníru je horší než žena s knírem.” S tím se dá docela dobře souhlasit.

Santana

Knírek pětašedesátníka Carlose Santany přežil v katalogu best of porostů prostoru pod nosemi i díky jeho jasně čitelnému rukopisu kytarové linky.

Scott McKenzie

Scotta McKenzieho budete znát z hitovky San Francisco (již složil jeho přítel z dětství John PhillipsThe Mamas & The Papas). Scott McKenzie zemřel letos v srpnu, za sebou ale kromě vzorového hippie kníru nechal i několik desek s různými kapelami a také několik skladeb pro jiné autory, například pro The Beach Boys.

Alex Kapranos

Frontman britských Franz Ferdinand Alex Kapranos, jinak uhlazený muž, si pro letošní letní turné nechal narůst knír hodný německého pornoherce. Na setu FF v rámci festivalu Rock for People to tak byla - co se sledování týče - velmi zajímavá položka.

Prince

I tento malý soulový zpěvák, jehož skladby jako Purple Rain nebo Diamonds And Pearles patří mezi největší skladby popové skladby historie, nosí drobný knír. V kombinaci se slunečními brýlemi a rolákem je Princův look... nejvíc ze všeho sladký.

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama