Štítek Reklama
18. 3.2014

Kylie Minogue na Kiss Me Once trendy neudává. Jen se na nich veze

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Kylie Minogue - Autor fotografie: Foto Parlophone

Před dvěma lety oslnila australská zpěvačka Kylie Minogue skvělou akustickou výběrovkou The Abbey Road Sessions, na které oslavovala pětadvacet let na scéně. S novinku Kiss Me Once se vrací tam, kde ji posluchači dobře znají: na taneční parket. Tentokrát ale trendy neudává, spíš se na nich veze. Naživo Kylie uslyšíme 21. října v Praze.

Dvanáctá studiovka Kiss Me Once vychází po čtyřech letech od předchozí řadovky Aphrodite (Kylie Minogue, bohyně letošního léta). A kam se za tu dobu Kylie Minogue posunula? Ačkoliv na novince pracovala s cílem oslovit hlavně americké publikum, kde dosud žádných výrazných úspěchů nedosáhla, zůstala někde nad oceánem.

Poslechněte si Kylie Minogue v Youradiu
Kylie Minogue přijede v říjnu do Prahy

Už pilotní singl Into The Blue jasně naznačil, že Kylie chce být tentokrát víc trendy. I když písnička vychází ze základů zpěvačce dobře známého tanečního popu, není ani zdaleka tak svěží a euforická jako předchozí skladby.  A to nemusíme diskografií listovat až k superhitům jako Can't Get You Out Of My Head nebo Come Into The World, stačí porovnávat s prvním singlem z Aphrodite, radostnou All The Lovers. Kylie se v roce 2014 zkrátka trendy neudává, spíš se veze na současné vlně.

Důkazem budiž třeba skladba I Was Gonna Cancel, se kterou jí pomohl Pharrell Williams a z níž je cítit vliv loňského globálního hitu Get Lucky francouzských Daft Punk. Tady to ale ještě Kylie funguje - radostný výlet do disko kultury minulého století nepostrádá šmrnc ani osobitost. Horší je, když chce být Kylie moderní. Třeba taková Sexercize ji doslova utopí v tuně auto-tunu a elektronických trendech.

Když se Kylie námluvám s elektronikou vyhýbá a zůstává u svého osvědčeného stylu, je to dobré. Například písnička Sexy Love hezky ukazuje, že není pokaždé třeba tlačit na trendovou disko pilu, a tahle úplně obyčejná radostná Kylie Minogue - Kiss Me Oncejuchačka se dá označit za možná největší hit celé desky; kromě radostného popového podkladu a návykového refrénu jí nechybí ani lehkost. Vlastnost, kterou bychom ovšem na zbytku desky našli možná tak pod lupou. Platí to i o přeslazeném duetu BeautifulEnriquem Iglesiasem.

Kylie Minogue - Kiss Me Once
Vydavatelství: Parlophone
Celkový čas: 38:46
Seznam skladeb: Into The Blue, Million Miles, I Was Gonna Cancel, Sexy Love, Sexercize, Feels So Good, If Only, Les Sex, Kiss Me Once, Beautiful (feat. Enrique Iglesias), Fine

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama