Štítek Reklama
10. 6.2009

Lady GaGa provokuje novým klipem. Úspěch jí to ale nepřináší

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Lady Gaga - Autor fotografie: Foto: Archiv

Lady GaGa se snaží být sexy a mladí Američané kvůli tomu zvažují odchod do kláštera. Na druhé straně Atlaniku se vracejí Kasabian a tvrdí o sobě, že jsou nejlepší skupinou současnosti. Zkrátka, 23. týden hitparád byl obzvlášť zábavný.

Konečně se začíná dávat do pohybu dění na Billboardu. Z pátého místa na trojku přeskočil Pitbull a jeho I Know You Want Me (Calle Ocho). Song, o kterém Billboard Magazine napsal, že „chytře přenáší kubánské reagge na taneční parkety“, následuje pornografický Birthday Sex od Jeremiha. Jinak na čele žádná změna – Boom Boom Pow od Black Eyed Peas na jedničce, na dvojce Poker Face Lady GaGa.

Kasabian rozhodně nešetří sebevědomím
Ve druhé pětce na Bilbboardu najdeme tři novinky: Knock You Down od hiphopové trojice Keri Hilson, Kanye WestNe-Yo na sedmičce, Sean Kingston s písní Fire Burning na devítce a hlavně novou Lady GaGa na desítce. Její song Love Game doplňuje videoklip, který někteří označují jako „nejžhavější video od dob Toxic Britney Spears“. Lady GaGa v něm obklopuje skupinka mladíků, kteří ji průběžně osahávají, a ona sama si divokým tancem procvičuje pánevní oblast. To vše na půdě newyorského metra. Klip má pravděpodobně pomoci budovat image provokatérky, podle mnoha ohlasů ale zpěvačka zašla příliš daleko: „Chápu, že chce být sexy, ale tohle je nechutné,“ píše devatenáctiletý Josh na YouTube, „taková videa ve mně vzbuzují touhu stát se mnichem.“

Podívejte se na videoklip Lady GaGa

Trojkou britského chartu je song Fire od skupiny Kasabian. Skupina, která v první polovině tohoto desetiletí patřila mezi nejpopulárnější britská uskupení, se vrací po třech letech s deskou West Rider Pauper Lunatic Asylum a nešetří sebevědomím. „Chtěli jsme se vrátit s něčím, co vám zamotá hlavu,“ prozrazují v rozhovoru pro Clashmusic. „Jsme rebelové a naše muzika taky. Myslím, že jsme ta nejsenzačnější kapela současnosti.“

Recenzi nové desky Kasabian najdete na Kouli.

Ani měsíc neuplynul od chvíle, kdy běloruský rodák v barvách Norska Alexander Rybak zvítězil v Eurovizi. Nyní je zpět s novým singlem Funny Little World.  „Náhle jsem slavný a lidé znají mé jméno…,“ zpívá v klidné, melodické písničce. A pohodová atmosféra funguje – v Norsku je první.

Poslechněte si živě Alexandra Rybaka v písni Funny Little World

A na závěr opět Úlet týdne. Na obrazovkách mexické televize běží telenovela Atrevete a Soñar. Seriál inspirovaný pořadem argentinské produkce vypráví příběh studentů střední školy, rozdělených na dva vzájemně soupeřící tábory. Přeslazený příběh doplňuje podobně přeslazená hudba. A – věřte tomu, nebo ne – právě soundtrack k tomuto seriálu se ocitl na prvním místě mexického prodeje.

Tak to omrkněte a užívejte muziky!

Billboard Hot 100 Music Charts (USA)
1. Black Eyed Peas
– Boom Boom Pow
2. Lady GaGa – Poker Face
3. Pitbull - I Know You Want Me (Calle Ocho)
4. Jeremih - Birthday Sex
5. Jamie Foxx feat. T-Pain - Blame It

Theofficialcharts.com (Velká Británie)
1. Black Eyed Peas
- Boom Boom Pow
2. Dizzee Rascal / Van Helden - Bonkers
3. Kasabian - Fire
4. Agnes - Release Me
5. Daniel Merriweather – Red

sverigetopplistan.se (Švédsko)
1. Alexander Rybak
- Fairytale
2. Promoe - Svennebanan
3. Milow - Ayo Technology
4. Aysel & Arash - Always
5. Dead By April - Losing You

spanishcharts.com (Španělsko)
1. Carlos Baute con Marta Sánchez
- Colgando en tus manos
2. Macaco - Moving
3. Alesha Dixon - The Boy Does Nothing
4. Guru Josh Project - Infinity 2008
5. Jaume Picas & Josep Maria Espinàs - Cant del Barça (Himno oficial del FC Barcelona)

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama