Štítek Reklama
22. 11.2008

Levná cukrátka

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

O Sugababes se neustále píše, že se kočkují. Proto svou novou desku pojmenovaly Kočkování a reflektory. Když si ji poslechnete, bude vám hned jasné, proč se novináři zajímají spíše o jejich kočkování. Je totiž daleko zajímavější než jejich hudba.

Britské dívčí trio Sugababes, původně kamarádky ze „střední“ Mutya Buena, Keisha BuchananSiobhán Donaghy, vydaly svůj debut One Touch v roce 2000. Krátce na to opustila skupinu Siobhán a po čtyřech letech odešla i Mutya. V současné sestavě je Keisha Buchanan se dvěma náhradnicemi Heidi RangeAmelle Berrabah. Nepochybně také atraktivní trojka na pohled, bohužel už ale nemá takové kouzlo, jako původní sestava, která se výrazně podílela i na tvorbě hudby.

Na nové desce mohly pracovat s Timbalandem, odmítly a to byla možná chyba. Místo toho jim s novou deskou pomáhal opět Dr. Luke vlastním jménem Lukasz Gottwald, kytarista, který produkoval také Britney Spears nebo Avril Lavigne, zpěváci Taio CruzJason Pebworth. Výsledek je mdlý jako britská kuchyně. Písničky nejsou zajímavé a po několikátém poslechu začnou buď otravovat nebo se nestane vůbec nic.

Girls, písnička, která má být hitem, v sobě nic moc hitové nemá, i klip je naprosto bezpohlavní.
Navíc je to písnička vypůjčená od zpěváka Ernie K-Doe, který se proslavil v 60. letech.

Ernie K-Doe: Here Come The Girls

Písnička You on a Good Day je také takový malý výlet do 60. let ve stylu Martha and the Vandellas. Zpěv je na celé desce dominantní a dívky zpívat umějí, na druhou stranu back vokály v akustické verzi písně Girls docela tahají za uši.

Sugababes: Girls (acoustic)

Vždy se najde nějaká vada na kráse jejich hudby. Už už je našlápnuto na funkový hit No Can Do, ale něco se pokazí, prostě tomu vždy něco chybí. Side Chick mírně připomíná Timbalandovu produkci a Hanging on a Star zas odvar z Prince s křiklavými vokály na způsob Fergie. Chvíli to zní i jako Rihanna. Na desce se najdou světlé momenty, ale většinou je přebije přehršel těch špatných. Jemněji řečeno, je to, jako když se jdete potápět a skončíte jen u šnorchlování. Nějaké kouzlo to určitě má, ale upřímně, potápění bývá daleko zajímavější.

Průlet historií dívčích skupin

Boswell Sisters

Martha and the Vandellas

The Supremes

En Vogue

Spice Girls

All Saints

Destiny`s Child

Sugababes v původní sestavě

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama