Štítek Reklama
19. 1.2011

Luno pokřtilo desku. Zvířecí i holčičí energií

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Ema Brabcová na křtu desky Luno - Autor fotografie: Foto Petr Keil

Holčička i dravé zvíře. Taková byla Ema Brabcová, hlas nové české kapely Luno, na křtu první společné desky. Podívejte se na fotoreport, který dobře zachycuje atmosféru koncertu, a také na několik videí.

Pražskou kapela Luno se stále výraznější zpěvačkou Emou Brabcovou vnímá řada fanoušků jako nástupce Khoiby, klubového překvapení konce minulé dekády.

Luno je ale daleko méně melodické. Hraje si s plochami a zvuky, Ema Brabcová se snaží pracovat s hlasem i  energií. Na křtu se ji to dařilo hlavně v klipových Close to Violence (klip) a Here To Be Not There (klip).

Díky za jasnou melodii
I naživo je ale těžké nechat se zvuky a temnou, až severskou atmosférou Luna stoprocentně unést a napojit se s Emou Brabcovou na jednu vlnu.
Ema si totiž hudbu užívá jako by pro sebe a její výraz, přes animální sílu až po totální nevinnost, tak často vybízí spíš k nestrannému pozorování.
O to víc pak oceníte, když se ze zvukových ploch, které bychom mohli vzdáleně přirovnat třeba k Portishead nebo Radiohead, vyklube čistá a jasná melodie.

Poslechněte si, jak zní Luno naživo

Podívejte se na oficiální klip Lobann

Luno - křest CD
Support: No Good OK, Oliver Mc Gillick
Praha, Palác Akropolis, 18. ledna 2011

 

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie
  • fotografie fotografie fotografie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama