Štítek Reklama
23. 11.2009

Ozvěna hlasu Leony Lewis, hvězdy X Faktoru, je stále silná

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Leona Lewis - Autor fotografie: Foto MySpace zpěvačky

Když slyšíte její hlas, přestanete řešit, jak je možné, že se z "absolventky" populární pěvecké soutěže stala taková hvězda. Leona Lewis, vítězka třetího britského X Factoru, přichází s druhou deskou. Jmenuje se Echo.

Leona Lewis svým božským hlasem kdysi uhranula diváky britské odnože populární soutěže X Factor a od roku 2006 tak její kariéra strmě stoupá. Na svém kontě má tři nominace na Grammy za úspěšnou debutovou desku Spirit, jíž se prodalo přes šest milionů kusů a kterou si podmanila nejen celou Británii. Druhá deska Leony Lewis se jmenuje Echo a nese se v podobném duchu.

Výtečný hlas utopený v tuctovém R‘n‘B
Na dvojce spolupracovala dnes už čtyřiadvacetiletá zpěvačka a skladatelka s významným producentem a lovcem talentů Simonem Cowellem. Do světa už vypustili pilotní singl, který zároveň desku otevírá; epický song plný Leonina zvonivého vokálu se jmenuje Happy (písničku si poslechněte tady.)
Leona Lewis: EchoV „happy“ soundu se ostatně nese celá deska. Chvílemi můžete mít sice pocit, že posloucháte další nepovedenou kopii Christiny Aguilery nebo Beyoncé, brzy ho však zaplašíte. Je sice pravda, že Leona zní hodně podobně a její R´n´B je navíc trošku prvoplánové, i přesto ale z Leony cítíte zvláštní energii. Z celé desky od začátku do konce sálá radost ze života i zpěvu; o to víc je možná škoda všech těch tuctových houpavých R‘n‘B melodií. Leonin bezchybný hlas totiž má - hlavně v rychlejších skladbách - tendenci skvěle bavit.
Kromě obligátního R´n´B na albu zazní i něco popových melodií, příkladem je veselá Love Letter. Ochuzeni nebudete ani o procítěné balady, pro který je zpěvaččin hlas jako stvořený (Broken, Can´t Breathe).

Leona Lewis i na druhý pokud ukazuje, že není žádná rychlokvaška, která vzešla takřka z ničeho. Spolupráce s dobrými producenty a zázemí domovského labelu pomohlo zpěvačkce prorazit do světa populární hudby a stát se hvězdou nemalého formátu. Můžeme předpokládat, že kombinace jejího skvělého hlasu a nenáročného popu a R´n´B  posune Echo u fanoušků tam, kde se ocitlo první album Spirit, tedy hodně vysoko.
Ostatně potvrzují to i výsledky prodeje - první den si desku Echo koupilo vice než 50 tisíc lidí a obsadilo špičku britské hitparády.

Poslechněte si Leonin hit Bleeding Love z první desky


Leona Lewis -  Echo
Celkový čas: 59:03
Vydavatelství: Sony Music
Seznam skladeb: Happy, I Got You, Can´t Breath, Brave, Outta My Head, My Hands, Love Letter, Broken, Naked, Stop Crying Your Heart Out, Don´t Let Me Down, Alive, Lost Then Found  - feat. One Republic

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama