Štítek Reklama
16. 9.2015

Plná galerie důvodů, proč se jít podívat na Bienále experimentální architektury

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Helsinki Guggenheim/Gilles Retsin - Autor fotografie: Web BEA

Co si představíte pod pojmem experiment v architektuře? Ať už je to cokoli, ukázky projektů mladých a nadějných architektů vás určitě překvapí. I druhý ročník Bienále experimentální architektury, který aktuálně probíhá v Galerii Jaroslava Fragnera, je plný čerstvých architektonických divů, ze kterých nespustíte oči.

Bienále experimentální architektury už tu letos jednou bylo, ale to rozhodně není důvod, proč byste neměli zavítat na jeho volume 2. Právě naopak. I podzimní BEA totiž přináší svěží myšlenky a originální projekty aktuálních nejúspěšnějších architektů mladé generace z celého světa. 

I architektonické mládí se žene vpřed s nejmodernějími technologiemi v zádech, a proto se druhý ročník nese v duchu digitální kultury v architektuře a urbanizaci. A ideje jsou to nad míru uvědomělé - experimetnální architektonické návrhy se totiž snaží řešit sociální problémy měst i globální ekologickou otázku. 

Průvodní výstavu, která Bienále experimentální architektury provází, můžete navštívit až do 18. října v pražské Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí v Praze. A jestli se chcete před návštěvou galerie trochu navnadit, podívejte se do naší galerie, kde najdete vybrané kousky exprimentální architektury. Je v ní skromný pokoj látkové pavučiny, oživlé prototypy nápadně připomínající návrh Kaplického knihovny na Letné, molekulové boty, virtuální nerealitu povstávající z popela kyberpunkové éry 20. století nebo české barvy hájící architektonické studio R/FRM.

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama