Štítek Reklama
13. 1.2011

Právě jsem měl sex. Jaká verze je nejlepší?

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

The Lonely Island. Právě měli sex - Autor fotografie: Foto Facebook kapely

Říkají si The Lonely Island, dělají si legraci z hiphopu a letos se chystají vydat desku. Jejich singl I Just Had Sex, ve kterém ve skvělé formě hostuje Akon, brázdí vlny rozhlasového éteru necelý měsíc, už si ale vysloužil několik coververzí. I dnešní Šrumec se ptá: Která je nejlepší? My držíme palce českým titulkům.

The Lonely Island je kapela tří komiků z kalifornského Berkeley. Dali se dohromady v roce 2001 a od té doby baví Ameriku hlavně svými parodiemi na nejrůznější hudební žánry. Nejnověji se obouvají do hiphopu a letos vydávají desku The Best Damn Thing Ever

Hned první singl, jenž nese jméno I Just Had Sex, má všechno, co má pořádná hip hopová vypalovačka mít - beat a nosné téma; řeší se v něm život typického Američana. V klipu nechybí vnadné a snadno přístupné ženy, všemu ovšem vévodí rozesmátý a šťastný Akon. Konečně měl sex.

Zdá se vám to jako slátanina několika rádobyvtipálků, jejíž hudební hodnota je nulová? Tak se podívejte, co z ní vydupal Yoonha Hwang. Tento třiadvacetiletý korejský pianista vytvořil z I Just Had Sex skladbu, která by docela dobře obstála mezi soundtracky hollywoodských velkofilmů.

Oproti tomu Matt Godshall pojal verzi téže písně velmi civilně. Až s folkovým klidem vypráví, jak už se nikdy nevrátí do časů panictví, a když rapové pasáže občas proloží falzetovým kvílení, nelze mu nevěřit, jak moc si první soulož užil.

Nakonec pro vás máme videjko, které sám jeho autor nazval „nejhorší coververze všech dob.“ Dobrá, možná není nejlepší zpěvák a možná nerozumíme tomu, proč má na hlavě černou santovskou čepici - ale třeba to někomu přijde vtipné.

Kdyby někomu i těď nebylo jasné, o čem se v písničce Právě jsem měl sex zpívá, verze s českými titulky mu to objasní.

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama