Štítek Reklama
21. 9.2009

Pryč je rozervaný "bordel", Pearl Jam jsou zpátky s pop–rockem

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Kdysi byli Pearl Jam jako urvaní ze řetězu a přetahovali se s Nirvanou o fanoušky. Po letech se vzduch vyčistil, ze syrových mladíků se stali ostřílení rockeři s fanoušky po celém světě. Od doby kultovního debutu Ten bylo každé jejich album událost. Platí to i pro devítku v řadě.

Pearl Jam nejsou jen tak nějaká rocková kapela, nejen mezi svými skalními fanoušky totiž vytváří slušný kult. Do povědomí se dostali syrovostí a neutišitelně rozervaným „bordelem“, kterým spoluutvářeli devadesátá léta. Své postavení v kapele má hlavně specificky pronikavý hlas zpěváka Eddieho Veddera, bez něhož si Pearl Jam nelze představit.
Na novinku Backspacer, deváté studiové album téhle pětky ze Seattlu, se naskládalo jedenáct kousků z celkových čtrnácti, které byly původně pro album připravené. Hlavní slovo padlo na chytlavý singl The Fixer, k němuž nezahálející kapela stihla natočil i videoklip.

Poslechněte si píseň The Fixer

Mezi výběr, čítající něco málo přes třicet minut čistého času, se vešly i songy, kterí se vrací zpátky do desetiletí grunge, především Gonna See My Friend. Píseň by si ale přece jen zasloužila ještě o fous syrovější zvuk. To, že se Pearl Jam posouvají stále více k pop-rocku, podporují i kousky, které kazí rockovou image a maličko splývají. Force Of Nature s utahaným „óooh“, vhodná tak do teenagerské komedie, a Amongst The Waves na pomezí balady vesměs taky nudí.

Poslechněte si píseň The End

Rozhodně se ale Pearl Jam nemají za co se stydět. Vlivy popu vždycky nemusí být skalním fandům pro zlost. Mnohdy přitáhnou i nové mladé posluchače, nepoznamenané barvitou historií kapely. A i na to je třeba myslet.

Pearl Jam – Backspacer
Vydavatel:
Universal
Stopáž: 36:33
Skladby: Gonna See My Friend, Got Some, The Fixer, Johnny Guitar, Just Breathe, Amongst The Waves, Unthought Known, Supersonic, Speed Of Sound, Force Of Nature, The End.

Fotogalerie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama