Štítek Reklama
1. 12.2011

Rihanna míří ku Praze. Připomeňme si její největší hity

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Rihanna model 2011 - Autor fotografie: Foto Universak Music

Pouhých pět let stačilo, aby se z mladičké a neznámé barbadoské krásky stala jedna z nejvýznamnějších postav popové scény dneška. Pokud se Rihanna udrží ve formě a nezkolabuje z vyčerpání, jak se nedávno dvakrát stalo, představí se v rámci turné Loud za týden v Praze. Podruhé v kariéře, ovšem poprvé v pozici hvězdy. Připomeňme si hity, které dláždily její cestu vzhůru.

Pon de replay

Pouhých sedmnáct let bylo Rihanně, když natočila první hit, jenž pronikl až do vln českého éteru. Pon de Replay byla dostatečně chytlavá, Rihanna dostatečně sladká a mladičká zpěvačka tak hned se svým prvním hitem stanula na stříbrné příčce americké hitparády Billboard.

Umbrella

Ani ten, kdo nezaznamenal Rihannu, když v Pon de Replay prosila dýdžeje, aby zesílil muziku, nemohl uniknout jejímu pozvání pod deštník-ník-ník-ík-ík-ík. Hitovka Umbrella původně vznikla pro Britney Spears, jejímu týmu se ale zdála příliš tuctová (!), takže ji přenechal právě začínající dívence z dálavy. Že to byla chyba, ví už dnes každý-ý-ý-ý.

Don't Stop The Music

Jakkoli si na Kouli potrpíme na muziku s obsahem, k Rihanně nám vždycky seděly spíš taneční kousky. A Don't Stop The Music si na nic jiného než na taneční legrácku nehraje. Navíc v klipu se objeví i pražská tramvaj, a takové detaily milujeme.

Disturbia

Mohli bychom omýlat, že se Disturbia udržela na čele Billboardu několik týdnů a Rihanna si ji vybrala pro své vystoupení na předávání MTV Music Video Awards. Mohli bychom i připomenout, že ji pro sebe původně napsal Chris Brown, ale potom se mu zdála příliš zženštilá. Nám ale přijde čestnější říct, že je to vlezlá rádiovka, kterou léta páně 2008 hráli na každé diskotéce asi tak stopatnáctkrát za večer. Faktem ale je, že tohle je ve světě popu ten největší úspěch.

Russian Roulette

Nebojte se, nevynecháme ani experiment, v němž se Rihanna vyzpívala z toho, jak ji výše zmíněný Chris Brown zfackoval před předáváním Grammy. Skladba Russian Roulette, stejně jako celá deska Rated R (recenze), je mnohem studenější a klidnější než zbytek Rihanniny tvorby. Rozumíme tomu, ale Rihanně podle nás prostě víc sedí taneční hudba. Byť Russian Roulette patří mezi nejzajímavější a nejodvážnější skladby, které kdy natočila.

S&M

Aby bylo stoprocentně jisté, že se o vás začne psát jako o „kontroverzní zpěvačce, která si libuje v provokacích všeho druhu,“ natočte takový klip, který někde zakážou. A je celkem jedno, jestli v Texasu, Polsku nebo na Filipínách. Rihanna se letos v tomto směru evidentně snaží. Vynechme střílení po neznámých mužích v Man Down a zaměřme se na S&M. Ano, líbí se nám, celkem nás i baví klip s nafukovací pannou a bulvárním bloggerem na vodítku. Akorát jí nějak nevěříme, že to násilí tak hrozně zbožňuje.

Podívejte se

P.S. Jasně, taneční Rihanna, dobrá Rihanna. Přiznáme se ale, že pop hit California King Bad máme vážně rádi. Třeba ji zahraje i na pražském koncertě.

 

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama