Štítek Reklama
3. 6.2011

Rihanna v klipu zastřelila násilníka. Americe se to nelíbí

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Rihanna - Autor fotografie: Foto Universal Music

Nový videoklip Man Down barbadoské zpěvačky Rihanny, v němž chladnokrevně zastřelí neozbrojeného muže, který ji den před tím znásilnil, odsoudily americké skupiny bojující proti násilí. Myslí si, že zpěvačka ve videu povzbuzuje zneužité ženy právě k dalšímu násilí.

Denní ruch na hlavním nádraží. Náhle se z průchodu vynoří zpěvačka Rihanna, vytáhne z kapsy malý revolver a chladnokrevně vypálí kulku po jednom z cestujících. Muž se skácí k zemi, je mrtvý.
Stříh. Den před tím byla Rihanna veselá. V krátkých šatech se procházela po vesnici, koupila si ovoce, pozdravila se s přáteli. Večer zašla do klubu, kde si na ní ten samý muž vynutil sex. Rihannin trest už znáte.

Na Kouli: Zpěcačka M.I.A. má nový klip. Je velmi brutální

"Mami, právě jsem zastřelila chlapa, jsem kriminální, soude, slituj se a dej mi ten nejnižší trest," zpívá ve skladbě Man Down z aktuální desky Loud Rihanna, která se před dvěma lety stala obětí násilného útoku svého tehdejšího přítele, zpěváka Chrise Browna. Text písničky si přečtěte tady. Na svém Twitteru fanouškům napsala, že novým klipem chtěla dodat ženám sílu.

Rihanna - Man Down

"Ženy po celém světě jsou zranitelné. A někdy nás naše nevinnost svádí k naivitě. Vždycky si myslíme, že nám se to stát nemůže, ale ve skutečnosti to může být každá z nás. Proto buďte opatrné," vzkazuje zpěvačka světu.

Klip a jeho poselství se ovšem nelíbí řadě společností a skupin, které brojí proti násilí na televizní obrazovce. "Kdyby Chris Brown ve svém novém videoklipu zastřelil ženu a televize klip odvysílala, svět by se zastavil. Ani Rihanně by to nemělo projít," řekl Paul Porter, spoluzakladatel skupiny Industry Ears (Uši průmyslu), která vede kampaň proti násilí prezentovanému v médiích. Porter prý za posledních třicet let neviděl ve vysílacím čase tak chladnokrevnou a promyšlenou vraždu ve stylu popravy.

Melissa Henson ze skupiny Parents Television Council (Rodičovská televizní rada) se zase nechala slyšet, že Rihannin příběh a status celebrity jí dávaji skvělou možnost podpořit ženy, které se staly obětmi znásilnění nebo domácího násilí, ovšem ne tímto způsobem. "Namísto vzkazu, aby oběti vyhledaly pomoc, natočí Rihanna videoklip, v němž se mstí promyšlenou vraždou."  


  

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama