Štítek Reklama
8. 3.2012

S Madonnou v posteli i na kříži

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Madonna - Autor fotografie: Foto madonna.com

Nadcházející dny budou pro fanoušky Madonny celkem nabité. 20. března zpěvačka vydává komplet všech jedenácti desek a jen o pár dní později přidává dvanáctou s názvem M.D.N.A. Navíc chystá i sérii vinylů. To vše nedlouho poté, co si splnila sen a vystoupila během přestávky finále SuperBowlu, kde ji však trochu zastínila M.I.A., která na kameru ukázala prostředníček. Také Madonna sama se ale proslavila skandály. Připomeňme si v dnešním Šrumci zpěvaččiny kontroverzní klipy.

Like a Prayer

Video, které dnes patří do zlatého fondu světové pop music, bylo ve své době zcela průlomové. Když se na amerických televizních obrazovkách v roce 1989 objevilo poprvé, byly celé Státy na nohou.
Madonna
totiž použila symboly katolické církve v příběhu černocha, který je neprávem obviněn z vraždy novorozeněte. Madonna sežene svědka a líbá se s Ježíšem. Tato vysoce provokativní scénka ji tehdy stála ztrátu smlouvy na kampaň Pepsi. Na druhé straně za ni ale získala MTV Viewer’s Choice Award.

Madonna: Like a Prayer

 

Justify My Love

Jen o rok později Madonně ale MTV Madonně zcenzirovala video Justify My Love. Klip v sobě míchá bisexualitu, sadomasochismus a klasické postelové scény. Poprvé se na obrazovkách objevil v rámci interview, které s Madonnou natočila stanice ABC. Jen o několit týdnů poději už ovládlo Billboard Hot 100 chart.

 

What It Feels Like For a Girl

Ani naše tisíciletí nebylo pro Madonnu beze stopy cenzury. V roce 2001 dostala ban na klip What It Feels Like For a Girl. Ovšem pozor, nebylo to za perverznost, nýbrž za násilí. Hvězda se nám opije, aby vyhodila do povětří benzínku, zabila náhodného kolemjdoucího a nakonec i sebe. Kdyby byla hiphoper, prošlo by jí to. Život zkrátka není spravedlivý.

Madonna: What It Feels Like For a Girl

 

American Life

Už jsme tu měli Sex, měli jsme tu násilnou kriminalitu. Chybí nám už jenom politický aktivismus. Toho se Madonna dopustila v roce 2003 v hitu American Life. Vzhledem k tomu, že v klipu k němu hodí granátem po Georgi Bushovi (a to se, milé děti, nedělá), musela dokonce dvě verze. Sami si vyberte, která je lepší.

Madonna: American LifeErotica

Třikrát zvládla MTV v roce 1992 odvysílat klip k songu Erotica, než si americká komunita uvědomila, že je potřeba takovou nestoudnost zatrhnout. My v Evropě bychom se na video mohli dívat do sytosti (pokud bychom onehdá v Československu MTV měli), tady totiž klip s Madonnou coby dominou nejen zakázán nebyl. Vysílal se tu dokonce v ještě odvážnější verzi. Ale buďme upřímní, připadá vám zpětně skutečně tak provokativní?

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama