Štítek Reklama
9. 2.2015

Sam Smith ovládl Grammy. Díky, že jsi mi zlomil srdce, vzkázal z pódia

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Sam Smith si přebírá Grammy - Autor fotografie: ČTK//AP/John Shearer

Letošní, v pořadí 87. ročník hudebních cen Grammy má jediného vítěze. Je jím dvaadvacetiletý zpěvák Sam Smith, někdejší úspěšný absolvent talentových kategorií BBC Sound of... a Critics´ Choice Award. V Los Angeles dnes nad ránem uspěl jako zpěvák roku, porotě se líbila i jeho skladba Stay With Me. Nám se pro změnu líbí, že se albem Morning Phase zabodoval písničkář Beck.

Britský zpěvák Sam Smith si dnes nad ránem odvezl z Los Angeles celkem čtyři sošky Grammy. Porota ho ocenila jako nového umělce, líbila se jeho píseň Stay With Me (uspěla v kategorii Nahrávka i Skladba), celá deska In the Lonely Hour zvítězila v kategorii Popové album.

"Chtěl bych poděkovat muži, o kterém ta deska je a do kterého jsem se loni zamiloval. Díky, že jsi mi zlomil srdce, protože mi to přineslo čtyři Grammy," řekl Sam Smith, když si sošky přebíral. O albu In the Lonely Hour jsme psali zde. Nezávisle na Grammy Smith zveřejnil nový klip, jímž mimo jiné bojuje za zrovnoprávnění svazků homosexuálů. 

Smithův úspěch znamenal, že s prázdnou se letos domů odebral Ed Sheeran, jenž měl tři nominace ve stejných kategoriích. Ed Sheeran se tento týden ukáže v Praze. Hegemonii Sama Smithe narušila zasněná deska Morning Phase písničkáře Becka, která so odnesla cenu za album roku. Přečtěte si naší recenzi. To se ovšem nelíbilo Kanye Westovi, jenž se - podobně jako v roce 2009 při předávání ceny MTV Taylor Swiftové - nasypal na stage, aby světu ohlásil, že sošku měla za svou nahrávku dostat Beyoncé, neboť to je "to pravé umění". West se ovšem těsně před pódiem zastavil a vrátil na místo. Podívejte se, jak se na celou situaci dívají právě Beyoncé a její manžel Jay-Z.

Během večera vystoupily například Madonna anebo Sam Smith s Mary J Blige, jejich show je zde v článku. Nechyběla ani zmiňovaná božská Beyoncé a novinku FourFive Seconds si střihli Kanye WestRihannaPaul McCartney

 

Grammy č. 57 - jak do dopadlo (výběr)

Nahrávka roku
Sam Smith - Stay With Me (Darkchild Version)
Skladba roku
Sam Smith -  Stay With Me (Darkchild Version)
Deska roku
Beck - Morning Phase
Nový umělec
Sam Smith
Popové  Album
Sam Smith - In The Lonely Hour
Popové vokální album
Tony Bennett & Lady Gaga - Cheek To Cheek
Rockový počin
Jack White - Lazaretto
Rockové album
Beck - Morning Phase
Rocková skladba
Paramore - Ain't It Fun
Alternativní rockové album
St. Vincent - St. Vincent
Metalalové album
Tenacious D - The Last In Line
Nejlepší rapové album
Eminem - The Marshall Mathers LP 2
Nejlepší R&B album
Toni Braxton & Babyface - Love, Marriage & Divorce
Elektronické album
Aphex Twin - Syro
Country album
Miranda Lambert - Platinum
Bluegrassové album
The Earls Of Leicester - The Earls Of Leicester
Folkové album
Old Crow Medicine Show - Remedy
Nejlepší klip + popový sólo počin
Pharrell Williams - Happy
Hudební film
20 Feet From Stardom

  • fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama