Štítek Reklama
26. 10.2013

Skunk Anansie akusticky: Jako šepoty a výkřiky zraněné lvice

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Skunk Anansie - Autor fotografie: Foto webarchiv kapely

Unplugged koncerty zažily největší boom v devadesátých letech, stejně jako britská kapela Skunk Anansie. Jejich aktuální akustické ohlédnutí za mnohaletou kariérou ale jasně ukázalo, že některé atributy devadesátek bychom v roce 2013 pohřbívali předčasně.

Skunk Anansie se představili londýnské Cadogan Hall v nezvykle klidné formě. Křehký akustický kabátek ale nechal vyniknout tomu, co se v obvyklé rockové podobě skryje za burácení kytar: instrumentální i skladatelské vyspělosti kapely a hlavně fenomenálnímu zpěv dnes už téměř ikonické frontwoman Deborah Dyer alias Skin. Kapela si k nahrávání přizvala i smyčcovou sekci, která unplugged verzi skladeb dodala na dynamice a na šťávě. Vkusně se ale spokojila s podbarvováním, větší prostor dostaly smyčce jen v několika kouscích, například v závěrečné hitovce Charlie Big Potato, v jejíž albové verzi hrají prim samply.

A pak je tu zmíněný skvělý zpěv Skin. Specifická barva hlasu, technika a hlavně emoce, jež dodává do každého tónu, z ní dělají jednu z nejzajímavějších zpěvaček vůbec. Skin umí dojatě šeptat a stejně tak křičet jako raněná lvice, jak to předvádá v You Saved Me. Slyšet ji zpívat samotnou ve ztichlém sále ve skladbě Charity je zážitek, při kterém běží mráz po zádech.

Poslechněte si Skunk Anansie v Youradiu
Přečtěte si prázdninový rozhovor se Skunk Anansie

Unplugged provedení Skin nezkrotilo ani trochu, snad jen minimálně při komunikaci s publikem, stejně jako neubralo na naléhavosti celé kapely. Funguje to i v písničkách, které patří v původních verzích k těm tvrdším, třeba Weak nebo I Believed In You.

Skunk Anansie: An Acoustic - Live In LondonTohle je nadčasová nahrávka, která Skunk Anansie nezachytila v dobách největší slávy, ale která je spolehlivým důkazem toho, že znovu sbírají síly.

Skunk Anansie: An Acoustic - Live In London
Vydavatelství: Boogooyamma Records
Celkový čas: 77:42
Seznam skladeb: Brazen (Weep), Because Of You, Infidelity (Only You), I Hope You Get To Meet Your Hero, Charity, 100 Ways To Be a Good Girl, I Believed In You, Secretly, You Saved Me, I Will Break You, God Loves Only You, You Do Something To Me, Weak, My Ugly Boy, Squander, Hedonism (Just Because You Feel Good), Twisted (Everyday Hurts), Charlie Big Potato

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama