Štítek Reklama
9. 3.2015

The Subways dali Praze lekci v oddělávání publika

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

The Subways s Charlottou v čele - Autor fotografie: Facebook kapely

Někdo fňuká, že se The Subways opakují, že do Česka jezdí moc často anebo že lístky na ně stojí moc peněz. Kdo byl na nedělním vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru, ten se tomu může jenom smát. Když fandové zničí na jejich koncertě boty, druhý den potřebují krční límce a bolavé hlasivky zalévají horkým čajem, nemá trojice důvod české zastávky vynechávat.

Skladba We Don´t Need Money To Have a Good Time je rozbuška od prvního „W“ do posledního „E“. Trvalo asi tři vteřiny, než natřískaná Lucerna rozjela kotel. Rozpumpované atmosféře koncertu The Subways předtím pomohli Australané Dune Rats, kteří si v zákulisí nejspíš loupli pár ibalginů a zapili je litrem vodky (evidentně to bylo málo, protože zpěvák pak ještě upíjel publiku pivo). Kromě dojmu, že je občas fajn použít šampon, po sobě ale nechali i rozdováděnou atmosféru, na níž pak Subways stavěli.

Chemie kapely a publika fungovala na výbornou. Billy ze sebe nesoukal upocená frontmanská klišé a spolu s Charlottou, která tentokrát pěvecky zaostávala, ždímali optimismus, energii i nástroje. Setlist poskládali ze starých i nových věcí šikovně, takže novinky My Heart Is Pumping To a Brand New Beat či Taking All The Blame skvěle zapadly mezi „stařešiny“ typu Mary, I Want To Hear What You´ve Got To Say nebo Shake!Shake!.

Recenze nové desky: Zpocené tělo, ale prázdná hlava. The Subways se napočtvrté opakují

Za tu dobu, co k nám The Subways jezdí, se lídr naučil poměrně slušně česky. Rock And Roll Queen tak částečně odzpíval v češtině. „Jde mi to?“ ptal se posléze publika, které ho udolalo potleskem. „Zatracený lháři…“ dodal s úšklebkem. Ochranka po pár neúspěšných pokusech odradila všechny stagedivery, když si ale do záplavy zdvižených rukou dvakrát skočil sám zpěvák, mohla sotva něco dělat.

Rozjetá lokomotiva zastavila jenom dvakrát: při pozdravu nemocnému bubeníkovi Joshovi a při rozjímavě upravené With You, skrze kterou slavila desetiletou kariéru. Faktor pařby nespadl z červených hodnot ani během pauzy na přídavek - žádná totiž nebyla. „V tuhle chvíli většinou jdeme do backstage a vy křičíte: Ještě jednu! Subways! Nebo bůhví co. Nechcete se na tuhle kravinu vykašlat?“ Odpověď publika byla celkem jasná.

Někteří teprve dnes z fotek zjistí, jak vlastně členové vypadali, protože se ztratili v záplavě končetin. Subways splnili všechno, co se dá od koncertu očekávat. Ať tedy Britové jezdí „do Česká republika“ dalších deset let.

The Subways
Support: Dune Rats
Praha, Lucerna Music Bar, 8. 3. 2014

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama