Štítek Reklama
11. 1.2013

Video: Psí vojáci se vracejí. S brutální lyrikou

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Filip Topol z Psích vojáků na koncertě ke dvacetinám kapely - Autor fotografie: Foto ČTK/Tomáš Železný

Když v roce 1999 odehráli Psí vojáci v rámci oslav 20. narozenin tříhodinový extratický koncert, zdálo se, že kapelu v čele s klavíristou a skladatelem Filipem Topolem nemůže srazit vůbec nic. V roce 2011 však skupina oznámila, že ze "zdravotních i osobních" důvodů končí. A teď? Ohlašuje návrat v původní sestavě. Připomeňte si ji v našich videích.

Undergroundový soubor Psí vojáci se dal dohromady na konci 70. let, v době, kdy bylo "frontmanovi" Filipovi Topolovi třináct let.
Během divokých koncertních let nebyla v klubech nouze o krev na klavíru, do něhož Topol bušíval naprosto bezhlavě, i o zklamání, když kapela nebyla schopná vystoupit kvůli Topolovým problémům s alkoholem. Ty se podílely na řadě zdravotních komplikací, které v roce 1998 vyústily v operaci slinivky.

Seznam koncertů Psích vojáků

O prázdninách 2011 se na webu Psích vojáků objevila zpráva manažera Romka Hanzlíka: "Z pověření členů skupiny Psí vojáci s velikým osobním politováním oznamuji veřejnosti, pořadatelům a všem hudebním fanouškům, že skupina Psí vojáci ukončila 10. 8. 2011 svoji dlouhou hudební kariéru z osobních i zdravotních důvodů."

Teď, na začátku roku 2013, se ale kapela v původní sestavě Filip Topol (klavír), David Skála (bicí), Jan Hazuka (baskytara). "Psí vojáci hrají jinak než všechny kapely světa," láká Palác Akropolis na comebackový koncert 18. ledna. Přesvědčit se o tom můžete už tady.

Žiletky

(PVO, 1989)

Marilyn Monroe

(PVO, 1989)

Sbohem a řetěz

(PVO, 1989)

Russian Mystic Pop op. IV

(Nalej čistýho vína, pokrytče, 1991)

Chce se mi spát

(Leitmotiv, 1991)

Dotkla

(Leitmotiv, 1991)

I´m Lucky

(Live, 1993)

Kruhy

(Brutální lyrika, 1995)

Prší 3

(Brutální lyrika, 1995)


Pojď do průjezdu

(Nechoď sama do tmy, 1995)

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama