Štítek Reklama
27. 9.2009

Viva la Revolución od Rybiček 48? Žádná revoluce se bohužel nekoná

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Od Rybiček 48 můžeme jen těžko očekávat nějaký inovativní přístup k hudbě. Třetí album Viva la Revolución téhle kutnohorské party tak začíná tam, kde předchozí dvě skončila. Pop-punkový kolovrátek (sklouzávající občas mnohem blíž k popu než k punku) nenabízí víc než jednoduché vyřvávačky se sloganovitými refrény pro náctileté.

Pop-punk samozřejmě není nikterak objevný žánr a ve většině písniček se jeho jednoduchého mustru drží Rybičky 48 jako klíště. Několikaakordové písničky s povedenými vícehlasy a odpíchnutým refrénem ale málokdy nabídnou nějaký výraznější melodický nápad, nějakou na první poslech hitovou melodii. Čtyřikrát pak skupina na desce zvolní a nabídne pomalejší a baladičtější kousky, při kterých oko nejedné teenagerky s piercingem a obarvenými vlasy nezůstane suché.

Poslechněte si singl Jediná

Láska/sázka, opustit/dopustit… Trošku klišé
Ruku v ruce s neobjevností hudby kráčí i banalita textů. Jednoduché rýmovačky o vztazích mužů a žen se skupina snaží občas ozvláštnit pubertálním humorem (Krvavej Valentýn), občas výběrem kontroverznějších témat (drogová problematika či generační problémy s rodiči). Jenže všechno jsou to jen stokrát omletá klišé, navíc poskládaná do slok prostřednictvím k uzoufání neoriginálních rýmů typu láska/sázka nebo opustit/dopustit. Asi nejkomičtější účinek má pak titulní píseň Viva la Revolución, ve které se Rybičky 48 vysmívají těm, kteří mají slovo punk jen jako pozérské zaklínadlo – celá deska na mě ovšem působí tak, že Rybičky 48 jsou na tom úplně stejně.

Poslechněte si starší Rybičky 48

Poslední slovo patří pokusu ozvláštnit desku účastí hostů. Violoncello Jaroslava Olina Nejezchleby ale neudělá z tuctové balady netuctovou. Duet Zamilovaný/NešťastnáBárou Zemanovou nabídne alespoň trochu zábavný pohled na partnerské problémy – ovšem účast Michala Davida v titulní písni alba je přibližně stejně vtipná, jako když Axl Rose nosíval na koncertech tričko s Charlesem Mansonem...

Rybičky 48 – Viva la Revolución
Stopáž:
42:34
Vydal: Hevhetia/Hev-Het Tune.
Skladby: Viva la Revolución, Sebevražedná, Najednou, Lovecká sezóna, Letní hra, Jediná, Tak to je (Jendova), Drogová, Krvavý Valentýn, Normální člověk, Vlastní křídla, Páteční večer, Zamilovaný/Nešťastná

 

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama