Štítek Reklama
27. 11.2008

Za devatero křižovatkami a sedmero tunely

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Oblíbené Autopohádky se dočkaly svého pokračování, skupina Chinaski letos natočila druhý díl pohádek o autech a opět je doplnila vlastní hudbou.

Jak si pan Chrysler koupil šoféra, O pyšný Boženě a švestkový Octávii, Nejkrásnější sen...To jsou názvy pohádek s automobilovou tematikou, které jsou doplněny celkem osmi zbrusu novými songy od skupiny Chinaski. Písně se samozřejmě přizpůsobují dětskému posluchači, a tak je musíme i posuzovat. Jsou kratší, jednodušší při samostatném poslechu by nejspíše neobstály. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo, a tak se z písně Hvězdy nad hlavou pomalu stává hit. Chinaski hráli song v rámci podzimního turné a věnovali ho jejímu tvůrci, nedávno tragicky zesnulému bubeníku Pavlu Grohmanovi. Grohman přezdívaný Hroch celý projekt Autopohádek vymyslel a ke druhému dílu složil i hudbu, ale na realizaci se již bohužel nepodílel.

Poslechněte si Hvězdy nad hlavou

Autopohádky jsou adaptací knihy Jiřího Marka, v roce 2004 natočili Chinaski první CD se třemi pohádkami doprovázenými jejich osobitou hudbou. Tehdy ke spolupráci přizvali Lucii BílouJiřího Lábuse, tentokrát se na vyprávění podíleli herci Jaroslava KretschmerováPavel Nový, který se stal i kmotrem nového alba. Vypravěče a hlavní postavy namluvil stejně jako před čtyřmi lety zpěvák Michal Malátný. Na jeho vynikajícím výkonu je patrná herecká průprava – Malátný studoval činohru a začínal jako herec v pardubickém divadle. Ostatní členové kapely si rozebrali menší role, jejich mluvené slovo je ale velmi rozpačité, lépe bude, když zůstanou u svých hudebních nástrojů.

Autopohádky ve filmu
Také se připravuje celovečerní animovaný film Autopohádky – pět povídek opět spojí hlas Malátného a hudba skupiny Chinaski, každá epizoda má kvůli zamýšlené rozmanitosti jiného výtvarníka a režiséra, například Břetislava Pojara nebo Michala Žabku.

Autopohádky 2 jsou nabízeny spolu s prvním dílem jako komplet za cenu jednoho.

Chinaski: Autopohádky 1, 2
CD1 8 tracků + 3 mluvené pohádky, stopáž 70:22, vyd. B&M Music/MARS Promotion (2004)
CD2 8 tracků + 3 mluvené pohádky, stopáž 67:66, vyd. Universal Music (2008)

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama