Štítek Reklama

Interpreti Adele

Adele

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Adele - Autor fotografie: Foto Shutterstock

Datum narození 5. 5. 1988
Věk 29 let
Místo narození Enfield, Londýn, Velká Británie
Žánry Pop
Weby interpreta http://adele.tv
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Adele
Oblíbená skladba

Adele, vlastním jménem Adele Laurie Blue Adkins, je britská zpěvačka se sametovým hlasem jako zvon, který chvílemi může připomínat Amy Winehouse.

Adele pochází z nehudební rodiny, už jako malá holka ale pořádala v pokojíku koncerty pro matku a její kamarádky. Kariéru začala tak, že publiku na posteli předváděla dívčí kapelu Spice Girls a zpěvačku Gabrielle. Až otcův nejlepší přítel, taneční producent, označil její hlas za „působivý“ a pozval ji na natáčení coververze hitu Blondie Heart of Glass. Když držela mikrofon v ruce, uvědomila si, že jejím životem bude zpívání.

Klasická střední škola zpěvaččin talent nerozvíjela, takže se přihlásila na popovou akademii Brit School, kde potkala Shingai Shoniwu, zpěvačku kapely Noisettes. Díky ní načerpala inspiraci pro vlastní tvorbu. Ke slávě Adele pomohl server Myspace, na kterém prezentovala svoje demonahrávky. Nového talentu si v roce 2006 všimla řada nahrávacích společností, Adele zvolila tu s názvem XL. O dva roky později vydala debutové album 19 (2008) s řadou podmanivých balad, mimo jiné s hitovkou Chasing Pavements. Na únor roku 2011 plánuje druhou desku; i ta odkazuje k věku, proto ji Adele pojmenovala 21.

V roce 2012, jen chvíli poté, co nazpívala písničku k bondovce Skyfall, se Adele narodil potomek, kterého má s partnerem Simonem Koneckim.

Adele obdivuje Peggy Lee, Jeffa Buckleyho nebo The Cure.

 

Může se ti líbit

Videa interpreta Adele

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama