Štítek Reklama

Interpreti Amy Macdonald

Amy Macdonald

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Amy Macdonald - Autor fotografie: Foto archiv zpěvačky

Datum narození 25. 8. 1987
Věk 29 let
Místo narození Bishopbriggs, Skotsko
Žánry Pop, Rock
Weby interpreta http://www.amymacdonald.co.uk
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Amy Macdonald
Oblíbená skladba

Skotská zpěvačka a kytaristka Amy Macdonald se narodila poblíž hlavního města  Glasgow. V dětství se inspirovala texty Farancise Healyho ze skupiny Travis, poslouchala i Red Hot Chili Pappers. Ve 12 letech našla doma kytaru po otci, který dříve hrával s popovou kapelou, a začala brnkat první akordy. Místo toho, aby se přihlásila do hudební školy, učila se sama podle internetových lekcí „jak hrát na kytaru“.

Podoba s Duffy
Další osud Amy Macdonald je podobný začátkům jiné vycházející hvězdě britské současné hudby, velšské zpěvačky Duffy. V 15 letech vystupovala Amy v nejrůznějších  kavárnách a hospodách. Její vyhrávání po lokálních podnicích se poté posunulo dokonce v jakési mini-turné po celém Skotsku, na kterém vystupovala právě vedle výše zmiňovaných Travis.

V té době se konečně osmělila a  poslala svou demo nahrávku jedné nahrávací společnosti, která inzerovala v časopise NME. To jí vyneslo první profesionální spolupráci se společností Melodramatic. Roku 2007 vydala u společnosti Vertigo Records, jež je součástí Universal Music Group, své první studiové album s názvem This Is The Life. Prozatím se ho prodalo přes 1, 2 milionu kopií. První singl z této desky, Poison Prince, ještě velký úspěch neznamenal. Naopak druhý singl Mr. Rock & Roll se umístil na prvním místě v hitparádách Skotska a Litvy.

Následoval singl s pořadovým číslem 3 jménem L.A., který se ve skotské hitparádě umístil „pouze“ na pátém místě. Vše ale napravil čtvrtý singl - píseň This Is The Life. Písnička doslova opanovala rádia, první místo obsadila například v hitparádách v Rakousku, Belgii, Holandsku, Dánsku, byla úspěšná i v Česku.

Styl Amy Macdonald je možno označit jako folk-rock s přesahy do popu a country. Zpěvaččinou devizou je sytý, temně altový hlas a naléhavý způsob interpretace textů.

V Česku se Amy poprvé představí v létě 2012 na Open Air Festivalu.

Může se ti líbit

Videa interpreta Amy Macdonald
    Autor: Marek Bartoš

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama