Štítek Reklama

Interpreti Bad Karma Boy

Bad Karma Boy

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Bad Karma Boy - Autor fotografie: Foto Facebook kapely

Rok založení 2012
Doba existence 5 let
Místo vzniku Bratislava, Slovensko
Žánry Pop
Weby skupiny http://bandzone.cz/badkarmaboy
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Bad Karma Boy
Oblíbená skladba

Po vydání jejich debutové desky si o nich Slovensko začalo šuškat jako o nových výrazných talentech. Bad Karma Boy se ale sami tváří tak skromně, jako by říkali, že tady není o čem mluvit.

Jejich lehce alternativní pop se špinavými odkazy ke country dělá žánru výbornou reklamu. Bad Karma Boy si dávají záležet na každém verši a ačkoliv zvládají i pozitivní melodie, to, co je na nich zajímavé, je hlavně zvláštní (neporaženecká) melancholie; Juraje Marikoviče má hlas tajemný přesně tak, aby kapelu nezavedl do sekce rozjuchaných rádiovek, zároveň ale nezní nijak depresivně.

Byl to ostatně lídr, kdo dal současné trio dohromady, ačkoliv založit kapelu neměl původně v plánu. „Po účinkování v různých skupinách jsem v roce 2008 začal uvažovat nad sólovou deskou. Když byl o čtyři roky později materiál připravený na nahrávání, zjistil jsem, že mě to nebaví dělat bez dalších lidí, chyběla tomu interakce a jiný pohled. Tak jsme dali dohromady aktuální sestavu a album vyšlo letos v březnu, kdy jsme zároveň odehráli nás první společný koncert,“ říká Marikovič.

Juraj Marikovič, Adela Tihláriková a Peter Hrabě na sebe větší pozornost přitáhli singlem Zima, který byl stejně tak křehký jako videoklip s koňským spřežením. A aby ukázali i druhou tvář, další vypuštěná vlaštovka letěla přímo do teplých krajů - píseň Predmestie má sympatický letní nádech a sama kapela na video lákala jako na „letní party, na které chcete být.“

Internet oblétl mimo jiné i záznam z vystoupení na koupališti, jež proběhlo v rámci akce Hudba města, podle kterého lze vyvodit, že Bad Karma Boy nezkazí žádnou legraci. Vřele doporučujeme.

Videa interpreta Bad Karma Boy

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama