Štítek Reklama

Interpreti Bloc Party

Bloc Party

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Rok založení 2003
Doba existence 14 let
Místo vzniku Londýn, Velká Británie
Žánry Electro, Rock
Weby skupiny http://www.blocparty.com/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Bloc Party
Oblíbená skladba

Britskou alternativní kapelu Bloc Party tvoří Kele Okereke (zpěvák, kytarista), Gordon Moakes (basová kytara), Russell Lissack (kytara) a Matthew Tong (bicí). Tahle parta v sobě nezapře multikulturní složení: frontman Kele Okereke je Afro-Angličan, Matthew Tong má asijské kořeny a Russell Lissack patří mezi vyznavače stylu emo.

Počátky Bloc Party spadají do roku 1999, kdy Kele Okereke na festivalu v Readingu oslovil Russella Lissacka. Kele k tomu říká: „Věřím, že to byl osud. Vždy jsem věděl, že budu tvořit hudbu, ale neznal jsem nikoho, s kým bych mohl pracovat. Pak jsem potkal Russella a bylo to dokonalé setkání. Díky hudbě jsme se spojili a tak to začalo.“

Kapela nejprve fungovala pod názvem Union. Jako Bloc Party vystupuje od roku 2003, kdy se do ní přidali Gordon Moakes (reagoval na inzerát v magazínu NME) a Matthew Tong (úspěšně prošel konkurzem). Název přitom odkazuje na „neformální pouliční slavnost“. První singl She Is Hearing Voices (2004) kluci podstrčili DJovi z BBC Radio 1 - díky němu se dostali do vysílání a získali další fanoušky. D

ebutové album Silent Alarm z roku 2005 sklidilo úspěch u posluchačů i kritiků. Druhé CD A Weekend In the City (2007) potvrdilo kvalitu skupiny a bodovalo například s hity Hunting for Witches nebo I Still Remember.

Zatím poslední desku Intimacy (2008) Bloc Party nejprve umístili na internet, kde ji nabízeli za 5 liber. Vzápětí se dočkala remixové verze. V Čechách se Bloc Party poprvé uvedli na festivalu Rock for People 2009.

Novou desku Bloc Party ohlásili na srpen 2012. Jmenovat se bude Four. Kapela tak zahnala pochybnosti, že Kele a zbytek skupiny si jdou vlastní cestou.

 

Může se ti líbit

Videa interpreta Bloc Party

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama