Štítek Reklama

Interpreti Bloom

Bloom

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Bloom - Autor fotografie: Foto bandzone kapely

Rok založení 2009
Doba existence 8 let
Místo vzniku Bratislava, Slovensko
Žánry Alternative, Accoustic
Weby skupiny http://bandzone.cz/bloom
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Bloom
Oblíbená skladba

Hledáček Fokusu tentokrát nahlédl za hranice ke slovenským sousedům. Rodí se tam totiž sympatická kapela s příhodným názvem Bloom - jejich hudba je přesně jako rozkvétající květina. Občas se sice promění v masožravku, přesto cílí hlavně na křehké duše.

Mladá slovenská skupina vznikla na konci roku 2009 coby akustický projekt Barbory Drahovské, zpěvačky se zastřeným hlasem, a kytaristy Lukáše Kyšky. Přestože společně působili v rozpadlé skupině Sunrise, následovaly dlouhé měsíce sehrávání a cvičení, které vedly k nahrání prvního eponymního EP. Na začátku roku 2012 se sestava rozšířila o baskytaristu Yogiho Grausa a bubeníka Ajdžiho Saba, díky čemuž formace získala širší rozměr.

Bloom vytváří akustickou hudbu, s níž se cítí spjatí. "Je to zkrátka o prožitku," říkají. To akustická muzika vždycky, dalo by se namítnout. Stačí ale navštívit jedno živé vystoupení a je zřejmé, že Bloom se svými písněmi doslova srůstají. Ostatně sama zpěvačka říká, že je pro ni lidská stránka stejně tak důležitá jako umění hrát na svůj nástroj.

Sami se definují jako acoustic-alternative, pod vousy se ale smějí tomu, jak se je každý snaží definovat a žánrově zařadit. Na škatulky nehrají, důležité je prý to, zdali hudba člověka baví.

Texty si zpěvačka Barbora píše sama, melodii však většinou stvoří kytarista Lukáš. Ten dbá také na poetické názvy písní - Snowflakes On Your Eyelashes či Sitting In the Rain, k němuž vznikl domácí videoklip z „obýváku“. Právě tam totiž všechny skladby Bloom vznikají a dostávají finální podobu.

Do budoucna se čtveřice chystá nahrávat debutové album a hodlá pokračovat v koncertování na festivalech na Slovensku i za hranicemi. Sami prohlašují, že síla hudby by měla sloužit tomu, aby byl svět lepším místem pro život. Jestli s tím alespoň trochu souhlasíte, určitě si Bloom poslechněte.

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Bloom

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama