Štítek Reklama

Interpreti Bob Sinclar

Bob Sinclar

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 10. 5. 1969
Věk 48 let
Místo narození Paříž, Francie
Žánry Dance, Pop
Weby DJ http://www.bobsinclar.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Bob Sinclar
Oblíbená skladba

Bob Sinclar, vlastním jménem Christophe Le Friant, je hudební producent, DJ, vlastník a zakladatel značky Yellow Productions. Christopher vyrůstal v na divokém pařížském předměstí Le Marais. Původně se měl stát tenisovým profesionálem, ale postupem času se stále více chtěl věnovat hudbě. „Poprvé mě tahle hudba naprosto strhla, když jsem viděl dva Dje v klubu Le Palace. Bylo úžasné slyšet  Todda Terryho hrajícího Can You Party a Erica B s Rakimem, I Know You Got Soul," vzpomíná. Dýdžejem se stal v roce 1986. V 90. letech se v Paříži začala velmi rychle rozvíjet taneční scéna a Chris se od počátku stal jedním z jejich hlavních protagonistů. Poprvé na sebe výrazně upozornil v roce 1998 hitem Gymtonic, na kterém spolupracoval s Duft Punk. Track obsahoval samply z tréninkové kazety Jane Fondové, samozřejmě bez jejího souhlasu.

Bob podle Muže z Akapulka
Přezdívku Bob Sinclar převzal z filmu Phillipe de Broca La Magnifique (Muž z Akapulka)Jean Paul Belmondem. Sinclar pracoval také pod jinými pseudonymy. V dobách, kdy se ještě věnoval hip hopu a acid jazzu, si říkal například The Mighty BopReminiscence Quartet. Za kariéru si pohrál s velkým počtem hudebních žánrů. Jeho debutové album Paradise (1998) obsahovalo úspěšné hity jako The GhettoUltimate Funk a samozřejmě Gym Tonic. O dva roky později přišel se sofistikovanějším zvukem na albu Champs Elysées, které mělo ambice stát se populárním nejen na tanečním parketě. „První album bylo jen pár tracků,“ přiznává. „Uspěchal jsem to s jeho vydáním. Tuhle desku jsem celý rok remixoval od A do Z.“ Opravdový průlom ale přišel s albem jednoduše nazvaném III. Obsahovalo hity jako The Beat Goes On, Nature BoyKiss My Eyes.

více Zobrazit celý text

Letní hit jménem Love Generation
S dalším albem Western Dream a singlem Love Generation, s nímž se umístil na prvních příčkách mnoha hitparád, dosáhl Bob Sinclar vrcholu. Podařilo se mu namíchat hudbu s disco drivem, která zní líbivě, ale nesklouzává k lacinosti. Vokály k Love Generation nazpívala jamajská legenda Gary Pine, frontman The Wailers.  Tímto počinem se Bob Sinclar nesmazatelně zapsal do síně slávy taneční hudby. Album Soundz of Freedom vyšlo 21. května 2007. Song Rock this party opět zabodoval na tanečních parketech i mimo o ně a Bob Sinclar se stává známkou kvality, alespoň v taneční hudbě. Zajímavostí je, že Chris pro práci na každé písničce zkontaktoval nějakou osobnost ze světa hudby, u které měl pocit, že dané písní může dát jiný rozměr. Hudba Boba Sinclara se dá charakterizovat jako pop, ale pop v tom nejlepším slova smyslu.

více Skrýt text

Může se ti líbit

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Bob Sinclar
    Autor: Josef Hejný

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama