Štítek Reklama

Interpreti Christina Aguilera

Christina Aguilera

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Christina Aguilera - Autor fotografie: Foto Sony Music

Datum narození 18. 12. 1980
Věk 36 let
Místo narození State Island, New York, USA
Žánry Pop
Weby interpreta http://www.christinaaguilera.com/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Christina Aguilera
Oblíbená skladba

Christina Aguilera je renesanční člověk. Úspěšně skládá a nahrává muziku, produkuje a daří se jí  i v oblasti parfumerie. Její dětství naopak bylo vše, jenom ne šťastné. Narodila se 18. prosince 1980 ve State Islandu v americkém New Yorku do rodiny otce ekvádorského původu a matky pocházející z Kanady. Kvůli otcovu povolání (voják) se často stěhovali a Christina tak neměla možnost navázat přátelství, doma ji prý dokonce týrali. Kolem jejího sedmého roku se rodiče rozvedli a malá Christina se s matkou odstěhovala do Rochestru v Pensylvánii.

Kariéru zahájila jako účastnice mnoha soutěží a televizních show. Za všechny jmenujme Driven, Star SearchThe New Mickey Mouse Club, kde vystupovala s Britney Spears nebo Justinem Timberlakem. Proslavila se i jako interpret americké hymny před různými sportovními zápasy.

Je úsměvné, že sama Christina svůj talent prý objevila v koupelně. Někdo ji prý nahrál, jak si tam zpívá, a později díky tomu získala nahrávací smlouvu se společností RCA Records. S ní vydala několik veleúspěšných singlů a v roce 2000 získala cenu Grammy pro Objev roku. „Nečekala jsem to, nepřipravila jsem si ani poděkování, myslela jsem, že tu cenu dostane Britney Spears,“ vzpomíná.

Největší vystoupení kariéry zažila na závěrečném ceremoniálu zimních olympijských her v Salt Lake City, které vidělo v televizi přes 3,5 miliardy lidí. Je i úspěšnou interpretkou soundtracků, na svém účtu má například debutový song Reflection z filmu Mulan nebo Lady MarmeladeMoulin Rouge.
V roce 2010 pracovala Christina na svém prvním filmu Burlesque, ve stejném roce finišovala s přípravami popové desky Bionic.

V roce 2012 přichází Christina s deskou Lotus.

Christina Aguilera je vdaná, jejím manželem se v roce 2005 stal Jordan Bratman, se kterým má syna Maxe Lirona.

 

Může se ti líbit

Videa interpreta Christina Aguilera

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama