Štítek Reklama

Interpreti Daniel Powter

Daniel Powter

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 25. 2. 1971
Věk 46 let
Žánry Pop
Web interpreta http://www.danielpowter.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Daniel Powter
Oblíbená skladba

Když se řekne Daniel Powter, hudebním fanouškům v hlavě naskočí megahit Bad Day z roku 2005. Tenhle talentovaný zpěvák a klavírista je dyslektik (má problémy se čtením). Neumí číst noty, písně se proto učí nazpaměť. Hudbu miloval už od dětství, kvůli svému handicapu ji ale nemohl studovat na univerzitě. Nejprve hrál na housle, ty ovšem vyměnil za piano.

První kapelu založil v osmnácti, debutové album I’m Your Betty vydal v roce 2000. Nízkonákladové CD ale Danielovi slávu nepřineslo, přestože dva songy zazněly v televizním seriálu Higher Ground. Tou pravou bombou, která kanadského zpěváka katapultovala mezi star, bylo album s jednoduchým názvem Daniel Powter (2005) s už zmíněnou hitovku Bad Day. Následoval obrovský úspěch v Evropě i Americe, celosvětové turné, ale také emoční vyčerpání, které Daniel po ukončení mediálního humbuku cítil.
Na dalším CD spolupracoval s Lindou Perry, bývalou zpěvačkou kapely 4 Non Blondes, dnes uznávanou skladatelkou a producentkou. Výsledkem je deska Under The Radar (2008) s pilotním singlem Next Plane Home. Sám Daniel o ní říká, že je více kytarová.

 

více Zobrazit celý text

Může se ti líbit

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Daniel Powter

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama