Štítek Reklama

Interpreti Destiny´s Child

Destiny´s Child

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Rok založení 1990
Doba existence 27 let
Místo vzniku Houston, Texas, USA
Žánry R`n`B, Pop
Weby skupiny http://www.destinyschild.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Destiny´s Child
Oblíbená skladba

Destiny's Child se daly dohromady v Houstonu v roce 1990, zakládajícím členkám - Beyoncé KnowlesLaTravii Robertson - bylo pouhých devět let. Jak k tomu došlo? Skamarádily se na jednom hudebním konkurzu a poté začaly fungoval v kapele s názvem GirlTyme, kterou dal dohromady Matthew Knowles, otec Beyoncé a budoucí manažer. S názvem Destiny´s Child přišla Tina Knowles, matka Beyoncé, která ho našla v Bibli. Další členka, blízká kamarádka Beyoncé Kelendria "Kelly" Rowland, se k dvojici připojila v roce 1992. Krátce poté se objevily v pořadu pro vyhledávání talentů Star Search, kde zpívaly a rapovaly. V roce 1993 trio doplnila zpěvačka LeToya Luckett. Dalších pět let pak dívky působily na houstonské R´n´B scéně. V roce 1997 jim Columbia Records nabídla nahrávací smlouvu.

Na vlastních nohách
Z debutového počinu spolu s Killing Time vzešel příspěvek do soundtracku k filmovému trháku Muži v černém z roku 1997. O rok později už ale dívky natočily svoji první desku Destiny's Child. Skladba No, No, No, na níž spolupracoval Wyclef Jean, se rychle vyšplhala na vrcholek R´n´B Billboard hitparády.


V roce 1999 vyšla Destiny´s Child druhá deska The Writing's on the Wall. Kapela se ovšem potýkala s vyšinutou fanynkou, která pod jménem Le Toyi posílala Beyoncé vulgármíi dopisy. Tuto fanynku však policice vystopovala v jejím kalifornském bytě, zavřela ji do vězení a dívky tak opět mohly bez starostí pokračovat v kariéře. Druhou desku, již Destiny´s Child připravily se zkušeným producentským týmem včetně Missy Elliot, přijala kritika i rádia také pozitivně. Nedlouho po tomto úpěchu se ovšem Letoya Luckett and LaTavia Robertson rozhádaly s manažerem Matthew Knowlesem. Domnívaly se totiž, že ve všech ohledech, včetně honorářů, nadržuje své dceři Beyoncé a její kamarádce Kelly.

Nejen fanoušci, ale i LaTavia a Letoya pak byli hodně překvapení, když se v klipu k písničce Say My Name v roce 2000 objevily dvě nové členky, Michelle WilliamsFarrah Franklin, jež měly "odpadlice" nahradit. Luckett a Robertson tehdy kapelu zažalovaly pro porušení autorských práv. Spor Destiny´s Child samozřejmě plnil stránky novin, obě strany nešly pro zlá slova daleko.

Jako trio... a nakonec sólově
Jen pět měsíců po nástupu do kapely odešla z osobních důvodů Farrah Franklin a Destiny´s Child tak začaly působit jako trio. Natočily písničku pro film Charlieho Andílci a dostaly Grammy za písničku Say My Name.
Na třetím albu Survivor, jež vyšlo Destiny´s Child v roce 2001, se daleko více autorsky podílela samotná Beyoncé, povzbuzena úspěšným rokem 2000. Velmi dobře se dařili prvním dvěma singlům, SurvivorBootylicious, které se mezi popovými singly umístily jako číslo 1. Na konci roku 2001 dívky logicky oznámily, že si dávají pauzu na své sólové projekty; se svou nahrávkou počítala každá ze tří dívek.

Na začátku roku 2002 vyšla ještě kompilace s názvem This Is the Remix, dohromady se ale pak Destiny´s Child představily až o tři roky později - na podzim roku 2004 jim vyšla novinka Destiny Fulfilled. Následovala turné, které sponzorovala síť rychlého občerstvení McDonald´s a během něhož se Destiny´s Child dostaly do pětasedmdesáti měst v šestnácti zemích včetně Japonska a Austrálie.  

S žádným dalším společným projektem už potom trio nepřišlo. V současné době se nejvíce daří Beyocné.

Videa interpreta Destiny´s Child
    Autor: Hana-Slivova

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama