Štítek Reklama

Interpreti Ewa Farna

Ewa Farna

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Ewa Farna - Autor fotografie: Promo zpěvačky

Datum narození 12. 8. 1993
Věk 24 let
Místo narození Vendryně, Česká republika
Žánry Pop Rock, Pop
Weby interpreta http://www.ewafarna.cz
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Ewa Farna
Oblíbená skladba

Ewa Farna pochází ze z vesničky Vendryně blízko severomoravského Třince, kde žije spolu se sestrou Magdalénou a bratrem Adamem. K hudbě se dostala už jako malé dítě. Přes pět let docházela na hodiny klavíru do základní umělecké školy v Třinci, dva roky navštěvovala soubor Rytmika při HV PZKO Český Těšín. Všechny tyto zkušenosti se jí vyplatily: v roce 2006, už jako třináctiletá, vydala své debutové album Měls mě vůbec rád. Sklidila s ním v Česku nebývalý úspěch, obdržela za něj dokonce platinovou desku.

Další rok byl pro Ewu plný úspěchů a ocenění. Radovala se z titulu Objev roku v anketách Óčka a časopisu Rock&Pop, nominována byla na Anděla, umístila se na čtvrtém místě ankety Český slavík. V roce 2007 vyrazila se svou kapelou jako historicky nejmladší zpěvačka na samostatné koncertní turné po České republice, během kterého se zastavila v 18 městech. Následovalo třetí místo ve Slavíkovi a nejprodávanější hudební DVD 2008.

Díky místu narození (severní Morava) Ewa hovoří polsky, u našich severních sousedů je proto velmi populární. Roku 2005 tu zazářila na Evropském festivalu mládeže a o rok později vyhrála soutěž Šance na úspěch. V roce 2009 vyhrála s písničkou Cicho festival Sopoty, na podzim vydala další řadovou desku. Pojmenovala ji Virtuální.

V roce 2013 zasedla jako porotkyně v soutěži Česko Slovenské SuperStar. V roce 2014 vydala album Leporelo.

 

Může se ti líbit

Videa interpreta Ewa Farna

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama