Štítek Reklama

Interpreti Flo Rida

Flo Rida

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Flo-rida - Autor fotografie: Foto officialflo.com

Datum narození 16. 12. 1979
Věk 37 let
Místo narození Opa-Locka, Florida, USA
Žánry Hip Hop, R`n`B
Web interpreta http://www.officialflo.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Flo Rida
Oblíbená skladba

Bývalý basketbalista a v současnosti raper Tramar Dillard, jenž si v hudebním světě říká Flo Rida, pochází z města Opa-Locka, které se nachází v jižním americkém státě Florida. Velký fanoušek Jimiho Hendrixe (jeho podobiznu má vytetovanou na levé paži) vyrůstal v hudebně založené rodině. Dětství pro něj ale nebylo vůbec lehké, sám k této kapitole života říká: „Když zemřela moje sestra, uvědomil jsem si, co musím udělat. Jako jediný kluk v rodině sedmi dalších sester, vyrůstající bez otce, jsem si uvědomil, že chci využít všechen můj talent od Boha a předat ho způsobem, aby z něj měli prospěch i ostatní. Moje matka je velmi silná, za což ji obdivuji. Obdivuji ji i za to, že mi ukazuje, že obětavostí a duševním vyrovnáním se dá dosáhnout čehokoliv.“

více Zobrazit celý text

V patnácti do muziky
Když bylo Flo-Ridovi 15 let, jeho švagr ho seznámil s pionýrem maiamské „bass music“ Lukem Skywalkerem, zakladatelem skupiny 2 Live Crew. Tak se v roce 2001 dostal k vystupování na koncertním turné dalšího člena této formace, Fresch Kid Ice.

Flo Ridův hudební projev zaujal jak zpěváka DeVante Swinga, bývalého člena slavné R&B skupiny Jodeci, tak gospelové The Blind Boys of Alabama natolik, že ho pozvali na další tvůrčí spolupráci do Los Angeles. Tam poznal další hvězdy hudební scény: Flavora Flava z hip-hopové skupiny Public Enemy a producenta Riche Harrisona.

První album, na kterém se floridský raper objevil, bylo CD We the Best DJ Khaleda v písni s peprným názvem Bitch I'm from Dade County. V listopadu 2005 následovalo jeho samostatné EP nazvané Florida Streets.

Úspěch u kritiky
Psal se rok 2006, když jeden z nejvýznamnějších maiamských nezávislých labelů Poe Boy Entertainment (vydávají u něj takové veličiny jako P.O.D., Cognito, Brisco, Jacki-O Rick Ross a mnoho dalších) nabídl Flo Ridovi kontrakt. Z vydavatelským kolegou Rickym Rossem, který také pochází z Floridy, nahrál ještě neoficiální singl Birthday.

Po něm přišel velice úspěšný (již zcela oficiální) singl Low, který stvořil spolu s T-Painem a jež se stal nejstahovanější skladbou na iTunes v listopadu 2007. Třetí singl Elevator se hojně hrál na rozličných rádiových stanicích s popově r&b zaměřením.

V březnu roku 2008 přišlo na svět Flo Ridovo první album Mail on Sunday, jehož hlavním singlem byl výše zmiňovaný Low, který se umístil v popředí různých hitparád. Kritici tento počin hodnotí vesměs kladně, cení si především nové tváře na hip hopové a R&B scéně, která si svoje texty k písním píše sama a zároveň je svým projevem schopna zaujmout široké vrstvy hudebních fanoušků.

 

více Skrýt text

Může se ti líbit

Videa interpreta Flo Rida
    Autor: Marek Bartoš

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama