Štítek Reklama

Interpreti Holden Caulfield

Holden Caulfield

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Holden Caulfield - Autor fotografie: Foto bandzone.cz

Rok založení 2010
Doba existence 7 let
Místo vzniku Praha, Česká republika
Žánry Rock, Indie
Weby skupiny http://bandzone.cz/holdencaulfield
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Holden Caulfield
Oblíbená skladba

Že Holden Caulfield neslyšíte poprvé? J. D. Salinger by byl určitě poctěn, že si vybavíte jméno jeho hrdiny z románu Kdo chytá v žitě. Literaturu však nyní nechme stranou, tady jde o kytary. Přestože trojice Holden Caulfield letos vydává již druhé EP Inflate the Balloons, její název fanouškům české klubové scény ještě nic moc neříká. Zdá se ale, že nám tu roste talent.

Nejstaršímu členovi pražské trojice je jen devatenáct, přesto už si kapela vytkla cíl: rock’n’roll nesmí zemřít!

Do syrového kytarového stylu přimíchali hoši i elektro zvuky ála osmdesátá léta a jejich skladby navíc nezní tak rozjuchaně jako od řady začínajících indies kapel. Bezhlavost stranou; zdá se, že každá melodie byla pečlivě promyšlená. O rozvážnosti v muzice by ostatně mohl zpěvák Martyn Starý vyprávět, jeho kytaru totiž můžete slyšet v temně znějících Luno

"Od doby naší prvotiny jsme se hodně naučili", prohlašují hrdě Martyn, TimJiří. „Proto jsme se zase zavřeli do studia, abychom nahráli nové věci, které zachytí, v jakém stádiu se kapela nachází,“ dodávají. O jejich potenciálu jsou zjevně přesvědčeni i producenti Boris Carloff  (Sunshine, A Banquet) s Lukášem Chromkem (Airfare), kteří si nové „ípíčko“ vzali na starost.

Holden Caulfield nasadili koncem ledna 2012 singl Merry Christmas Pauline (koukněte na klip). Ačkoliv už je dávno po Vánocích, píseň by měla zaznít na slavnostním křtu 3. února v pražském Rock Café.   

Může se ti líbit

Videa interpreta Holden Caulfield

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama