Štítek Reklama

Interpreti Jan Bendig

Jan Bendig

Více interpretů jako tento
motiv interpreta
Datum narození 14. 2. 1994
Věk 23 let
Místo narození Hradec Králové, Česko
Žánry Česko Slovenská SuperStar, Pop
Web interpreta http://janbendigstar.cz/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Jan Bendig
Oblíbená skladba

Jan Bendig se narodil 14. února 1994 v Hradci Králové. Má tři sourozence.

V letech 2006 až 2009 žil s rodinou v Liverpoolu ve Velké Británii, kde vystupoval jako zpěvák s hudební skupinou svého otce „Gypsy Brothers“. V roce 2008 se zde zúčastnil pěvecké soutěže mladých talentů Academy Idol, kterou také vyhrál.

 V roce 2009 se Honza přihlásil do pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar televizí Nova a Markíza, kde zaujal nejen  talentem, ale i přirozeným a bezprostředním projevem. Postoupil až do 7. finálové kola a umístil se tak na 4. místě. Po ukončení účasti v soutěži se začal věnovat sólové hudební kariéře.

V současné době navštěvuje první ročník Mezinárodní konzervatoře v Praze, kde studuje obor Hudebně dramatické umění. Dokončuje také první sólové album. Na novém repertoáru se autorsky podílela i slovenská zpěvačka Jana Kirschner, která Honzovi složila píseň Buď navždy mou. Dále nahrál s Ewou Farnou titulní píseň Stejný cíl mám dál k české verzi hudebního filmu Camp rock 2 (2010) z produkce Disney studia. Jako zpěvák se podílel i na písni a videoklipu k filmu z prostředí praktického školství Bastardi (2010) režiséra Petra Šíchy.  
V listopadu 2010 byl nominován v anketě Český slavík na Objev roku 2010.

Může se ti líbit

Videa interpreta Jan Bendig

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama