Štítek Reklama

Interpreti Kolib

Kolib

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Kolib - Autor fotografie: Foto promo zpěváka

Datum narození 18. 3. 1975
Věk 42 let
Místo narození Uherské Hradiště, Česká republika
Žánry Pop
Web interpreta http://www.kolibmusic.com/
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Kolib
Oblíbená skladba

Jako malý chtěl být kolotočářem. To mu ale nebránilo v tom, aby už v osmi letech složil první píseň. Libor Koutník alias Kolib se sice v průběhu života kolem muziky motal neustále, ale teprve v sedmatřiceti letech se odhodlal k natočení sólové desky. My Own Man vyšla loni u nezávislého vydavatelství Skywards Music a svým jménem ho zaštítil Ecson Waldez a kytarista Fernando Saunders, který se proslavil jako doprovodný hráč Lou Reeda.

Koutník těží ze svých předchozích zkušeností, které zahrnují jazzové, rockové a alternativní seskupení. Coby skladatel a textař se také podílel na symfonických či filmových projektech, z čehož plyne, že pro něj žánrové „škatulkování“ nepředstavuje překážku. 

Zmíněná prvotina je stejně pestrá jako Koutníkova dosavadní tvorba. Kolib kombinuje elektro-popové melodie s melancholickými linkami, aniž by si skladby nutně držely šablonu sloka-refrén-sloka. Jen s obtížemi by se u vousáče s jiskrným pohledem hledal prvoplánový hit, deska se ale přesto dobře hodí na zádumčivé podzimní odpoledne i na rozjetou domácí kolaudaci.

Na My Own Man se Kolib striktně drží angličtiny, ačkoli ji překvapivě považuje za handicap. „Samotnému nahrávání předchází daleko náročnější proces a nespočet bezesných nocí. Řešíme věci, které bychom v češtině vůbec neřešili,“ říká.

Kolibovi se delší dobu nedařilo složit koncertní kapelu, tudíž se mu album hůře propagovalo. Po několika měsících se už ale blýská na lepší časy. „Potřebuju vědět, že se moje muzika lidem líbí, to člověka povzbudí a má chuť složit novou písničku. Mám radost, že se deska pomalinku chytá." Poslechněte si i vy ukázku v YouRadiu.

Může se ti líbit

Přečti si

Články | Rychlovky

Kam vyrazit

Kam vyrazit

Videa interpreta Kolib

    Mohlo by tě také zajímat

    Audio & video
    iStyle
    Štítek Reklama