Štítek Reklama

Interpreti Lenny Kravitz

Lenny Kravitz

Více interpretů jako tento
motiv interpreta

Lenny Kravitz - Autor fotografie: Foto: Archiv

Datum narození 26. 5. 1964
Věk 53 let
Místo narození New York, USA
Žánry Rock
Web interpreta http://www.lennykravitz.com
YouRadio Líbí se 0x
Přehrát rádio Lenny Kravitz
Oblíbená skladba

Rocková legenda Lenny Kravitz, celým jménem Leonard Albert Kravitz, baví fanoušky už 20 let - tedy od svého debutového CD Let Love Rule, které v roce 1989 obdrželo zlatou desku. Kravitz ve své hudbě míchá prvky rocku, funku, reggae nebo soulu.

Lenny pochází z umělecké rodiny: otec pracoval jako hollywoodský producent, matka, původem z Baham, hrála například v sitcomu Jeffersonovi. Poté, co se přestěhovali do Kalifornie, Lenny zpíval v chlapeckém sboru a učil se hrát na řadu hudebních nástrojů, mimo jiné na kytaru, piano a bicí. Protože se rodiče přátelili s jazzovými velikány jako Ella Fitzgerald nebo Sarah Vaughan, vyrůstal na jazzu. V Kalifornii navštěvoval hudební obor na  Beverly Hills High School. Na konci 80. let se vrátil do New Yorku a pod vlivem Prince, Led Zeppelin nebo Jimiho Hendrixe obrátil na rock. Oženil se také s Lisou Bonet, herečkou ze sitcomu The Cosby Show. Přestože manželství dlouho nevydrželo (rozvedli se v roce 1993), stačili zplodit dceru Zoë. I ta se rozhodla stát se herečkou a zpěvačkou.

Během své kariéry získal Lenny řadu zlatých i platinových desek, třikrát platinová byla například jeho kompilace Greatest Hits (2000). Po celém světě prodal asi 20 milionů alb. Spolupracoval s hvězdnými kolegy Madonnou, Mickem Jaggerem nebo Aerosmith.

Kromě zpívání se věnuje také produkci, stojí například za albem francouzské zpěvačky Vanessy Paradis z roku 1992. Zároveň je vyhlášeným multiinstrumentalistou: ovládá kytaru, baskytaru, bicí, harmoniku, klávesy, perkuse a sitar. Několikrát se představil i českému publiku.

V České republice se Kravitz představil čtyřikrát, na pátý koncert se chystá v lsitopadu 2011.

Může se ti líbit

Videa interpreta Lenny Kravitz

    Mohlo by tě také zajímat

    iStyle
    Štítek Reklama